• 5 .Villarreal CF (54 pkt.)
  • 6 .Getafe CF (53 pkt.)
  • 7 .Real Sociedad San Sebastián (50 pkt.)
  • 8 .Athletic Bilbao (48 pkt.)

Liga hiszpańska - 18. kolejka Primera Division: Real Madryt - Athletic Bilbao 0-0

W meczu 18. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 22 grudnia, zespół Realu zremisował z Athletic Bilbao 0-0. Mecz na Estadio Santiago Bernabéu w Madrycie obejrzało 71 219 widzów.

18. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-12-22 21:00 | Stadion: Estadio Santiago Bernabéu | Widzów: 71219 | Arbiter: A. Vega
Real Madryt
Athletic Bilbao
0
0

Jedenastka Realu (”Królewscy”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała drugie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Taktyka trenera jedenastki Athletic Bilbao już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupiła się ona głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców jedenastki Athletic Bilbao. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 57. minucie Éder Militão zastąpił Nacha. Chwilę później trener ”Królewskich” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Rodryga. Na boisko wszedł Gareth Bale, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 72. minucie Vinicius Junior został zmieniony przez Lukę Jović, co miało wzmocnić zespół Realu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kenana Kodrę na Asiera Villalibrego. Niedługo później trener Athletic Bilbao postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Benat, a murawę opuścił Williams. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Sergiowi Ramosowi z drużyny gospodarzy. Była to 87. minuta pojedynku.

Yeray Álvarez López
57′ Eder Gabriel Militao
Yuri Berchiche Izeta
Ferland Mendy
Íñigo Lekue Martínez
87′ Sergio Ramos
Daniel García Carrillo
62′ Rodrygo Silva de Goes
Mikel Vesga Arruti
Karim Benzema
Iñaki Williams Arthuer86′
72′ Vinicius Junior
Kenan Kodro73′
Alphonse Areola
Iago Herrerín Buisán
57′ . Nacho
Gaizka Larrazabal Goikoetxea
62′ Gareth Bale
Unai López Cabrera
72′ Luka Jović
Asier Villalibre Molina73′

Trzy trafienia w słupek! Bramka jedenastki Athletic Bilbao wyglądała na zaczarowaną.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy Athletic Bilbao żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Drużyna Realu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.