• 5 .CA Osasuna (17 pkt.)
  • 6 .Rayo Vallecano (16 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (15 pkt.)
  • 8 .Real Betis Balompié (15 pkt.)

Liga hiszpańska - 18. kolejka Primera Division: CD Leganés - RCD Espanyol Barcelona 2-0 (1-0)

W starciu 18. kolejki hiszpańskiej Primera Division, które rozegrane zostało 22 grudnia, jedenastka Leganés zwyciężyła z Espanyolem Barcelona 2-0 (1-0). Mecz na Estadio Municipal de Butarque obejrzało 10 183 widzów.

18. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-12-22 12:00 | Stadion: Estadio Municipal de Butarque | Widzów: 10183 | Arbiter: Javier Alberola
CD Leganés
RCD Espanyol Barcelona
2
0
M. Braithwaite 11'
Y. En-Nesyri 54'

Był to mecz zespołów broniących się przed spadkiem. Grała ze sobą 19. i 20. jedenastka Primera Division.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć pojedynków drużyna Leganés wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Żaden mecz nie zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Leganés w 11. minucie spotkania, gdy Martin Braithwaite strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomagał Óscar Rodríguez.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Espanyol Barcelona: Fernandowi Calerowi w 25. minucie i Estebanowi Granerze w pierwszej minucie doliczonego czasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Leganés.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Leganés, zdobywając kolejną bramkę. W 54. minucie wynik na 2-0 podwyższył Youssef En-Nesyri. Asystę zaliczył Kévin Rodrigues.

Po chwili trener Espanyolu Barcelona postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Facundo Ferreyra, a murawę opuścił Esteban Granero. Między 68. a 76. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Espanyolu Barcelona i jedną drużynie przeciwnej. W 78. minucie za Víctora Campuzana wszedł Wu Lei.

W 83. minucie Óscar Rodríguez został zmieniony przez Christiana Riverę, co miało wzmocnić drużynę Leganés. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marca Rocę na Adrię Pedrosę. A kibice Leganés nie mogli już doczekać się wprowadzenia José Arnáiza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Roque Mesa. W doliczonym czasie gry w drużynie Leganés doszło do zmiany. Guido Carrillo wszedł za Youssefa Ena-Nesyriego.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej trzeciej minucie spotkania, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom jedenastki gości: Facundowi Ferreyrze i Davidowi Lópezowi. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Diego Lopez
68′ Chidozie Collins Awaziem
Dídac Vilá Rosselló76′
86′ Roque Mesa Quevedo
Sergi Darder Moll
83′ Óscar Rodríguez Arnaiz
Esteban Granero45′ 62′
Ruben Salvador Perez Del Marmol
Marc Roca Junqué74′ 84′
 11′ Martin Braithwaite Christensen
Víctor Campuzano Bonilla78′
 54′ 90′ Youssef En-Nesyri
Edinaldo Gomes Pereira
83′ Christian Rivera Hernández
Javier López Rodríguez
86′ José Manuel Arnáiz Díaz
Pol Lozano Vizuete
90′ Guido Marcelo Carrillo
Facundo Ferreyra62′ 90′
Aitor Ruibal García
Lei Wu78′

Zawodnicy Leganés obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy sześć.