• 5 .Deportivo Alavés (0 pkt.)
  • 6 .Elche CF (0 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (0 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (0 pkt.)

Liga hiszpańska - 17. kolejka Primera Division: Sevilla Futbol Club - Villarreal CF 1-2 (0-1)

W spotkaniu 17. kolejki hiszpańskiej Primera Division, które rozegrane zostało 15 grudnia, zespół Sevilla FC przegrał z Villarreal CF 1-2 (0-1). Mecz na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán obejrzało 36 586 widzów.

17. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-12-15 18:30 | Stadion: Estadio Ramón Sánchez Pizjuán | Widzów: 36586 | Arbiter: A. Vega
K. Toko Ekambi 74'

Jedenastka Sevilla FC bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała trzecią pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 40 razy. Zespół Sevilla FC wygrał aż 19 razy, zremisował 12, a przegrał tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Villarreal CF otworzyli wynik. W 13. minucie Raul Albiol dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Villarreal CF.

Bramkarz Villarreal CF wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu na listę strzelców wpisał się Munir. W zdobyciu bramki pomógł Reguilón.

W 62. minucie sędzia pokazał kartkę Óliverowi Torresowi z zespołu gospodarzy. Kibice Villarreal CF nie mogli już doczekać się wprowadzenia Karla Toko. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Samuel Chukwueze. Posunięcie trenera było słuszne. Karla Toko strzelił zwycięskiego gola w 74. minucie spotkania.

Niedługo później Karl Toko wywołał eksplozję radości wśród kibiców Villarreal CF, zdobywając kolejną bramkę w tej samej minucie starcia. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Trigueros.

W 78. minucie za Ólivera Torresa wszedł Joan Jordán. W następstwie utraty bramki trener Sevilla FC postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Evera Banegę i na pole gry wprowadził napastnika Moanesa Daboura. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku kartkę dostał Diego Carlos, piłkarz Sevilla FC.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Gaspar Mario
90′ Diego Carlos Santos Silva
Xavier Quintillà Guasch
62′ 78′ Óliver Torres Munoz
Samuel Chimerenka Chukwueze66′
78′ Ever Banega
Moisés Gómez Bordonado
Francisco Fernando
Vicente Iborra
Franco Damián Vázquez
Manuel Trigueros Munoz89′
 61′ Munir El Haddadi
André-Frank Zambo Anguissa
59′ Luuk de Jong
Javier Ontiveros Parra
78′ Joan Jordán Moreno
Rubén Peña Jiménez78′
78′ Moanes Dabour
Carlos Bacca
59′ Javier Hernandez "Chicharito"
Karl Brillant Toko Ekambi66′  74′

Przewaga jedenastki Sevilla FC w posiadaniu piłki była ogromna (72 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Sevilla FC przyznał dwie żółte.