• 5 .FC Barcelona (7 pkt.)
  • 6 .Sevilla FC (7 pkt.)
  • 7 .Getafe CF (7 pkt.)
  • 8 .Valencia CF (7 pkt.)

Liga hiszpańska - 17. kolejka Primera Division: Real Sociedad - Barcelona 2-2 (1-1)

14 grudnia na Reale Arena w San Sebastianie odbył się mecz 17. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Realu Sociedad i Barcelony. Starcie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie zasiadło 36 543 widzów.

17. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-12-14 16:00 | Stadion: Reale Arena | Widzów: 36543 | Arbiter: Javier Alberola
L. Suarez 49'

Było to spotkanie na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż grały ze sobą czwarta i pierwsza jedenastka Primera Division.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Realu Sociedad nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Mikel Oyarzabal. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Zawodnicy Barcelony (”Barca”) nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 38. minucie gola wyrównującego strzelił Antoine Griezmann. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Luis Suarez.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników ”Barki” w 49. minucie spotkania, gdy Luis Suarez zdobył drugą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć strzelonych goli. Bramka padła po podaniu Lionela Messiego.

W 59. minucie za Portu wszedł Adnan Januzaj.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu wynik ustalił Alexander Isak.

W 66. minucie w jedenastce Realu Sociedad doszło do zmiany. Willian José wszedł za Alexandra Isaka. Po chwili trener Barcelony postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Sergia Busquetsa. Na boisko wszedł Aleñà, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Luis Suarez z drużyny gości. Była to 74. minuta pojedynku.

Niedługo później trener Realu Sociedad postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 85. minucie na plac gry wszedł Barrenetxea, a murawę opuścił Mikel Oyarzabal. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Ivan Rakitić79′
 62′ 66′ Alexander Isak
Lionel Messi
 12′ (k.) 85′ Mikel Oyarzabal Ugarte
Luis Suarez  49′ 74′
59′ Cristian Portugués Manzanera
Samuel Umtiti
59′ Adnan Januzaj
Carles Aleña Castillo73′
Luca Sangalli Fuentes
Arturo Vidal79′
85′ Ander Barrenetxea Muguruza
Anssumane Fati
66′ Willian José da Silva
Carles Pérez Sayol

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom ”Barki” pokazał jedną żółtą.