• 5 .FC Barcelona (7 pkt.)
  • 6 .Sevilla FC (7 pkt.)
  • 7 .Getafe CF (7 pkt.)
  • 8 .Valencia CF (7 pkt.)

Liga hiszpańska - 17. kolejka Primera Division: Granada CF - Levante UD 1-2 (0-0)

14 grudnia na Estadio Nuevo Los Cármenes odbył się pojedynek 17. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Granada CF i Levante. Starcie zakończyło się zwycięstwem Levante 2-1. Na stadionie zasiadło 14 226 widzów.

17. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-12-14 13:00 | Stadion: Estadio Nuevo Los Cármenes | Widzów: 14226 | Arbiter: C. Del Cerro Grande
E. Bardhi 89'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 spotkań zespół Granada CF wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W drugiej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Postigo z Levante, a w 11. minucie Maxime'a Gonalonsa z drużyny przeciwnej.

W 52. minucie sędzia pokazał kartkę Carlosowi Nevie z jedenastki gospodarzy. Trener Granada CF postanowił zagrać agresywniej. W 53. minucie zmienił pomocnika Antonia Puertasa i na pole gry wprowadził napastnika Darwina Machísa, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Levante w 55. minucie spotkania, gdy Rochina strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystował Campana.

W 59. minucie arbiter pokazał kartkę Enisowi Bardhiemu, zawodnikowi gości.

Jedenastka gości krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko pięć minut, ponieważ drużyna Granada CF doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Darwin Machís. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Sytuację bramkową stworzył Víctor Díaz.

W 71. minucie za Miramóna wszedł Coke. A trener Levante wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nikolę Vukcevica. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Morales. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięską bramkę. W 88. minucie w zespole Levante doszło do zmiany. Sergio León wszedł za Rochinę.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W samej końcówce pojedynku wynik ustalił Enis Bardhi. Bramka padła po podaniu Campany.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia przyznał kartki Yanowi Etekiemu, Carlosowi Fernandezowi z Granada CF oraz Erickowi Cabacowi z jedenastki gości. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Antonio García Aranda
52′ Carlos Neva Tey
Jorge Miramón Santagertrudis71′
Domingos Sousa Coutinho Meneses Duarte
Sergio Postigo Redondo2′
11′ 75′ Maxime Gonalons
José Luis Morales Nogales78′
Yangel Clemente Herrera Ravelo
Enis Bardhi  89′ 59′
53′ José Antonio Rodríguez Díaz
Jose Campana
Álvaro Vadillo Cifuentes
Nemanja Radoja
71′ Roberto Soldado
Rubén Rochina Naixes  55′ 88′
90′ Carlos Fernandez
Gonzalo Pereira Cejudo
75′ 90′ Yan Brice Eteki
Nikola Vukcevic78′
Mario Rodríguez Ruiz
Sergio León Limones88′
53′  60′ Darwin Daniel Machís Marcano
Borja Mayoral Moya
71′ Adrian Ramos
Hernâni Jorge Santos Fortes

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a w drugiej trzy. Zawodnicy Levante otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.