• 5 .Rayo Vallecano (19 pkt.)
  • 6 .CA Osasuna (19 pkt.)
  • 7 .Atletico Madryt (18 pkt.)
  • 8 .Athletic Bilbao (17 pkt.)

Liga hiszpańska - 17. kolejka Primera Division: Celta Vigo - RCD Mallorca 2-2 (1-1)

W pojedynku 17. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 15 grudnia, zespół Celta Vigo zremisował z RCD Mallorca 2-2 (1-1). Mecz na Abanca-Balaídos obejrzało 13 317 widzów.

17. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-12-15 14:00 | Stadion: Abanca-Balaídos | Widzów: 13317 | Arbiter: Ricardo De Burgos Bengoetxea
A. Budimir 83'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół RCD Mallorca zajmował 17., natomiast drużyna Celta Vigo - 18. miejsce.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Celta Vigo nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Rafinha. Sytuację bramkową stworzył Lucas Olaza.

W 32. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Josephowi Aidoo z Celta Vigo.

Piłkarze RCD Mallorca nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 33. minucie Salva Sevilla wyrównał wynik meczu z karnego.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartką został ukarany Ante Budimir, zawodnik RCD Mallorca. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę drużyna RCD Mallorca rozpoczęła w zmienionym składzie, za Febasa wszedł Juan Hernández.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Celta Vigo w 50. minucie spotkania, gdy Iago Aspas strzelił z rzutu karnego drugiego gola. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 57. minucie żółtą kartkę dostał Nestor Araujo z zespołu gospodarzy. W 62. minucie Salva Sevilla został zastąpiony przez Júniora Lago. Między 65. a 74. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom RCD Mallorca i jedną drużynie przeciwnej.

W 66. minucie w drużynie Celta Vigo doszło do zmiany. Santi Mina wszedł za Braisa Méndeza. Trener RCD Mallorca postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Takefusę Kubę i na pole gry wprowadził napastnika Pabla Chavarríę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Na 12 minut przed zakończeniem starcia czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Raillo z RCD Mallorca i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 65. minucie.

W 79. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Manola Reinę, piłkarza gości.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę RCD Mallorca przyniosły efekt bramkowy. W 83. minucie bramkę wyrównującą zdobył Ante Budimir. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Juana Hernándeza.

W doliczonym czasie gry w zespole Celta Vigo doszło do zmiany. Juan Hernández wszedł za Kevina Vázqueza. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Manuel Reina Rodríguez79′
32′ Joseph Aidoo
Lumor Agbenyenu
57′ Nestor Araujo Razo
Francisco Gámez López
Lucas René Olaza Catrofe
Antonio José Raíllo Arenas65′ 78′
90′ Kevin Vázquez Comesaña
Martin Valjent
66′ Brais Méndez Portela
Aleix Febas Pérez46′
Stanislav Lobotka
Daniel José Rodríguez Vázquez
 20′ Alcantara Rafinha
Takefusa Kubo77′
Okay Yokuşlu
Iddrisu Baba Mohammed
 50′ (k.) Iago Aspas
Pablo Chavarría77′
90′ Juan Hernández García
Juan Camilo Hernández Suárez46′ 71′
66′ 74′ Santiago Mina Lorenzo
Lago Junior Wakalibille62′

Piłkarze gości otrzymali w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół RCD Mallorca w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.