• 5 .Valencia Club de Futbol (10 pkt.)
  • 6 .Rayo Vallecano (10 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (9 pkt.)
  • 8 .Real Betis Balompié (9 pkt.)

Liga hiszpańska - 16. kolejka Primera Division: Villarreal CF - Atletico Madryt 0-0

6 grudnia na Estadio de la Cerámica odbyło się spotkanie 16. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Villarreal CF i Atletico. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 17 678 widzów.

16. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-12-06 21:00 | Stadion: Estadio de la Cerámica | Widzów: 17678 | Arbiter: A. Hernández
Villarreal CF
Atletico Madryt
0
0

Zespół Atletico bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała szóstą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 15. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alvara Moratę z Atletico, a w 38. minucie André-Franka Zamba z drużyny przeciwnej.

W 59. minucie za Thomasa Parteya wszedł Vitolo. Trener Villarreal CF postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Moiego Gómeza i na pole gry wprowadził napastnika Karla Toko, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 73. minucie w jedenastce Villarreal CF doszło do zmiany. Manu Morlanes wszedł za Iborrę. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Triguerosowi z drużyny gospodarzy. Była to 74. minuta starcia. Po chwili trener Atletico postanowił wzmocnić formację obronną i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Santiago Ariasa. Na boisko wszedł Kieran Trippier, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W 84. minucie Hector Herrera został zmieniony przez Llorentego, co miało wzmocnić jedenastkę Atletico. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Samuela Chukwueze'a na Javiego Ontiverosa.

Renan Augusto Lodi dos Santos
89′ Samuel Chimerenka Chukwueze
Hector Herrera84′
68′ Moisés Gómez Bordonado
Jorge Resurrecion Merodio Koke
73′ Vicente Iborra
Thomas Teye Partey59′
74′ Manuel Trigueros Munoz
. Saul Niguez
38′ André-Frank Zambo Anguissa
Kieran Trippier80′
73′ Manuel Morlanes Ariño
Thomas Lemar
89′ Javier Ontiveros Parra
Marcos Llorente Moreno84′
Rubén Peña Jiménez
Antonio Moya Vega
Carlos Bacca
Victor Machin Perez Vitolo59′
68′ Karl Brillant Toko Ekambi
Darío Poveda Romera

Jeśli zespół Villarreal CF nie wykorzystał 11 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mógł liczyć na zwycięstwo. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.