• 5 .Real Sociedad San Sebastián (29 pkt.)
  • 6 .Rayo Vallecano (27 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (23 pkt.)
  • 8 .Valencia Club de Futbol (22 pkt.)

Liga hiszpańska - 16. kolejka Primera Division: Real Betis Balompié - Athletic Bilbao 3-2 (3-1)

8 grudnia na Estadio Benito Villamarín w Sewilli odbył się mecz 16. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Realu Betis B i Athletic Bilbao. Starcie zakończyło się zwycięstwem Realu Betis B 3-2. Pojedynek obejrzało 45 322 widzów.

16. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-12-08 14:00 | Stadion: Estadio Benito Villamarín | Widzów: 45322 | Arbiter: V. Pizarro Gómez
Yuri 75'

Drużyna Athletic Bilbao bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała piąte miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 47 spotkań zespół Athletic Bilbao wygrał 17 razy i zanotował 14 porażek oraz 16 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Realu Betis B otworzyli wynik. W drugiej minucie na listę strzelców wpisał się Sanchez Joaquin. Przy zdobyciu bramki asystował Emerson.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Realu Betis B w 11. minucie spotkania, gdy Sanchez Joaquin zdobył drugą bramkę. Asystę zaliczył Álex Moreno.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 20. minucie Sanchez Joaquin hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 3-0. Bramka padła po podaniu Lorena Moróna. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się Williams.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania sędzia ukarał kartką Unaiego Núñeza, piłkarza gości. Na drugą połowę zespół Athletic Bilbao wyszedł w zmienionym składzie, za Iñiga Córdobę wszedł Unai Núñez.

W 69. minucie za Oihana Sanceta wszedł Mikel San Jose. W 73. minucie w jedenastce Realu Betis B doszło do zmiany. Wilfrid Jaures wszedł za Diego Laineza. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Wilfrid Jaures z zespołu gospodarzy.

Trzeba było trochę poczekać, aby Yuri wywołał eksplozję radości wśród kibiców Athletic Bilbao, strzelając kolejnego gola w 75. minucie meczu. Asystę przy bramce zaliczył Unai López.

W 77. minucie sędzia przyznał kartkę Williamsowi z Athletic Bilbao. W tej samej minucie trener Realu Betis B postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Borja Iglesias, a murawę opuścił Loren Morón. Na 10 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Realu Betis B doszło do zmiany. Javi García wszedł za Edgara Gonzáleza.

A trener Athletic Bilbao wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Gaizkę Larrazabala. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Capa. Od 86. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Jedenastce Athletic Bilbao zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Realu Betis B.

Yuri Berchiche Izeta  75′
80′ Edgar González Estrada
Daniel García Carrillo
90′ Andres Guardado
Unai López Cabrera90′
 2′, 11′, 20′ Sanchez Joaquin
Oihan Sancet Tirapu69′
73′ Diego Lainez Leyva
Kenan Kodro
77′ Lorenzo Jesús Morón García
Iñaki Williams Arthuer  44′ (k.) 77′
Daniel Martín Fernández
Iago Herrerín Buisán
Antonio Barragan
Íñigo Lekue Martínez
80′ Javi Garcia
Unai Núñez Gestoso46′ 46′
Ismael Gutiérrez Montilla
Ibai Gomez Perez
73′ 74′ Wilfrid Jaures Kaptoum
Gaizka Larrazabal Goikoetxea82′
77′ Borja Iglesias Quintas
Mikel San Jose69′ 86′
Cristian Tello
Asier Villalibre Molina

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Realu Betis B, natomiast piłkarzom gości przyznał cztery.