• 5 .Real Sociedad San Sebastián (42 pkt.)
  • 6 .Real Betis Balompié (39 pkt.)
  • 7 .Villarreal CF (37 pkt.)
  • 8 .Granada CF (33 pkt.)

Liga hiszpańska - 16. kolejka Primera Division: Granada CF - Deportivo Alavés 3-0 (0-0)

W meczu 16. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 7 grudnia, drużyna Granada CF wygrała z Alavésem 3-0 (0-0). Mecz na Estadio Nuevo Los Cármenes obejrzało 14 127 widzów.

16. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-12-07 16:00 | Stadion: Estadio Nuevo Los Cármenes | Widzów: 14127 | Arbiter: Jesús Gil Manzano
Y. Herrera 77'

Drużyna Alavésu przed meczem zajmowała 14. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 28. minucie żółtą kartkę obejrzał Ximo Navarro z zespołu gości.

W 36. minucie za Pinę wszedł Mubarak Wakaso. W tej samej minucie w drużynie Granada CF doszło do zmiany. Carlos Neva wszedł za Quiniego. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Mubarakowi Wakasie, piłkarzowi gości.

Wysiłki podejmowane przez zespół Granada CF w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 48. minucie Carlos Fernandez dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę zaliczył Víctor Díaz.

W 51. minucie żółtą kartkę otrzymał Soldado z Granada CF.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Granada CF w 58. minucie spotkania, gdy Soldado zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Trener Alavésu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Olivera Burke'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Luis Rioja. W 63. minucie żółtą kartką został ukarany Manu García, zawodnik Alavésu. Mubarak Wakaso z Alavésu w 67. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 40. minucie.

W 69. minucie Lucas Pérez został zmieniony przez Pere'a Ponsa, co miało wzmocnić zespół Alavésu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Soldadę na Yan Eteki.

Niedługo później Yangel Herrera wywołał eksplozję radości wśród kibiców Granada CF, zdobywając kolejną bramkę w 77. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola po raz kolejny asystował Víctor Díaz.

Chwilę później trener Granada CF postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Darwin Machís, a murawę opuścił Vadillo. W doliczonej pierwszej minucie starcia za czerwoną kartkę zszedł z boiska Laguardia osłabiając tym samym drużynę gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Rodrigo Ely
36′ Joaquín José Marín Ruiz
Manuel Alejandro García Sánchez63′
 77′ Yangel Clemente Herrera Ravelo
Tomás Pina Isla36′
José Antonio Rodríguez Díaz
Aleix Vidal
82′ Álvaro Vadillo Cifuentes
José Luis Sanmartín Mato
 58′ (k.) 51′ 71′ Roberto Soldado
Lucas Pérez Martínez69′
 48′ Carlos Fernandez
Luis Jesús Rioja González59′
Aarón Escandell Banacloche
Antonio Sivera Salvá
Alejandro Martínez Sánchez
Martín Aguirregabiria Padilla
36′ Carlos Neva Tey
Lisandro Magallán
Ramon Azeez
Oliver Burke59′
71′ Yan Brice Eteki
Jorge Franco Alviz
82′ Darwin Daniel Machís Marcano
Pere Pons Riera69′
Adrian Ramos
Mubarak Wakaso36′ 40′ 67′

Sędzia pokazał trzy żółte kartki oraz dwie czerwone piłkarzom Alavésu, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.