• 5 .Real Sociedad San Sebastián (29 pkt.)
  • 6 .Rayo Vallecano (27 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (23 pkt.)
  • 8 .Valencia Club de Futbol (22 pkt.)

Liga hiszpańska - 16. kolejka Primera Division: CD Leganés - Real Club Celta de Vigo 3-2 (2-0)

W pojedynku 16. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 8 grudnia, zespół Leganés wygrał z Celta Vigo 3-2 (2-0). Mecz na Estadio Municipal de Butarque obejrzało 6 404 widzów.

16. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-12-08 18:30 | Stadion: Estadio Municipal de Butarque | Widzów: 6404 | Arbiter: José María Sánchez Martínez
Iago Aspas 81'

Było to starcie zespołów broniących się przed spadkiem. Grała ze sobą 20. i 18. drużyna Primera Division.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszych minutach meczu żółtą kartkę obejrzał Recio z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Leganés w 15. minucie spotkania, gdy Óscar Rodríguez strzelił pierwszego gola. W 30. minucie żółtą kartką został ukarany Okay Yokuşlu, zawodnik Celta Vigo.

W 38. minucie Denis Suarez zastąpił Pione'a Sisto. W tej samej minucie w drużynie Leganés doszło do zmiany. Roque Mesa wszedł za Recia.

Zespół Celta Vigo ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy Óscar Rodríguez po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Youssef En-Nesyri.

W 42. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rubena Salvadora, piłkarza gospodarzy.

Trener Celta Vigo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Gabriel Fernández, a murawę opuścił Hugo Mallo. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Gabrielowi Fernándezowi i Rodriemu Tarínowi.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 55. minucie wynik na 3-0 podwyższył Kévin Rodrigues.

Zawodnicy Celta Vigo szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Nestor Araujo. Przy strzeleniu gola asystował Gabriel Fernández.

W 65. minucie w drużynie Celta Vigo doszło do zmiany. Brais Méndez wszedł za Rafinhę. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Gabriel Fernández osłabiając zespół Celta Vigo. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 49. minucie. Trener Leganés wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Guida Carrilla. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Martin Braithwaite.

Niedługo później Iago Aspas wywołał eksplozję radości wśród kibiców Celta Vigo, zdobywając kolejną bramkę w 81. minucie spotkania. Asystę przy golu zaliczył Brais Méndez.

W 87. minucie w zespole Leganés doszło do zmiany. Eraso wszedł za Óscara Rodrígueza. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał żółtymi kartkami Hugona Mallo, Sergia Álvareza z drużyny gości. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-2.

Nestor Araujo Razo  64′
 55′ Kévin Manuel Rodrigues
Hugo Mallo Novegil90′ 46′
Jonathan Cristian Silva
Lucas René Olaza Catrofe
49′ Rodrigo Tarín Higón
Alcantara Rafinha65′
5′ 38′ José Luis García del Pozo
Denis Suarez38′
 15′, 39′ 87′ Óscar Rodríguez Arnaiz
Pape Cheikh Diop Gueye
42′ Ruben Salvador Perez Del Marmol
Okay Yokuşlu30′
75′ Martin Braithwaite Christensen
David Costas Cordal
87′ Javier Eraso Goñi
Francisco José Beltrán Peinado
38′ Roque Mesa Quevedo
Stanislav Lobotka
José Manuel Arnáiz Díaz
Brais Méndez Portela65′
75′ Guido Marcelo Carrillo
Gabriel Matías Fernández Leites46′ 49′ 71′
Aitor Ruibal García
Pione Sisto38′

Arbiter przyznał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Celta Vigo, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.