• 5 .Sevilla FC (16 pkt.)
  • 6 .Cádiz CF (15 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (14 pkt.)
  • 8 .Granada CF (14 pkt.)

Liga hiszpańska - 15. kolejka Primera Division: Real Sociedad San Sebastián - SD Eibar 4-1 (1-1)

30 listopada na Reale Arena w San Sebastianie odbyło się spotkanie 15. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Realu Sociedad i Eibaru. Starcie zakończyło się zwycięstwem Realu Sociedad 4-1. Na stadionie stawiło się 28 535 widzów.

15. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-11-30 16:00 | Stadion: Reale Arena | Widzów: 28535 | Arbiter: C. Del Cerro Grande
P. Diop 35'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Eibaru plącze się na dole tabeli zajmując 16. miejsce, za to zespół Realu Sociedad zajmując szóstą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 meczów zespół Eibaru wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W dziewiątej minucie Elustondo został zmieniony przez Robina Le Normanda.

W 24. minucie kartką został ukarany Ramis, piłkarz Eibaru.

W tym czasie to zawodnicy Realu Sociedad otworzyli wynik. W 25. minucie bramkę zdobył Robin Le Normand. Sytuację bramkową stworzył Martin Ødegaard.

Jedenastka gości wyrównała wynik meczu. W 35. minucie na listę strzelców wpisał się Papa Diop. Asystę przy golu zanotował Takashi Inui.

W 41. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Zaldúę z Realu Sociedad, a w trzeciej minucie doliczonego czasu Papę Diopa z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Niedługo po przerwie zespół Realu Sociedad ponownie trafił do bramki rywala. W 47. minucie Mikel Oyarzabal dał prowadzenie swojej jedenastce.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Realu Sociedad w 57. minucie spotkania, gdy Willian José zdobył trzecią bramkę. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Llorente.

W 61. minucie boisko opuścili zawodnicy Eibaru: Quique González, Kike, a na ich miejsce weszli Pedro León, Takashi Inui. Chwilę później trener Realu Sociedad postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Alexander Isak, a murawę opuścił Willian José. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Eibar: Paulowi Oliveirze w 72. i Gonzalowi Escalantemu w 76. minucie.

Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Realu Sociedad doszło do zmiany. Barrenetxea wszedł za Mikela Oyarzabala.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 80. minucie wynik na 4-1 podwyższył Martin Ødegaard. Bramka padła po podaniu Portu.

Trener Eibaru wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Edu Expósita. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Papa Diop. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-1.

Marko Dmitrović
9′ Aritz Elustondo Irribaria
Iván Ramis Barrios24′
Diego Javier Llorente Ríos
Paulo André Rodrigues de Oliveira72′
Ignacio Monreal
José Ángel Valdés Díaz
41′ Joseba Zaldúa Bengoetxea
Pablo Ezequiel De Blasis
 80′ Martin Ødegaard
Fabian Orellana
 57′ 66′ Willian José da Silva
Sanchez Gil Pedro Leon61′
 47′ 79′ Mikel Oyarzabal Ugarte
Charles Días Barbosa de Oliveira
Miquel Angel Moya
Yoel Rodríguez Oterino
9′  25′ Robin Le Normand
Sergio Enrich Ametller
79′ Ander Barrenetxea Muguruza
Enrique García Martínez61′
66′ Alexander Isak
Enrique González Casín61′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Realu Sociedad, natomiast zawodnikom gości przyznał cztery.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.