• 5 .Cádiz CF (14 pkt.)
  • 6 .Granada CF (14 pkt.)
  • 7 .Sevilla FC (13 pkt.)
  • 8 .Athletic Bilbao (12 pkt.)

Liga hiszpańska - 15. kolejka Primera Division: RCD Mallorca - Real Betis B 1-2 (0-2)

30 listopada na Iberostar Estadi w Palmie de Majorce odbyło się starcie 15. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami RCD Mallorca i Realu Betis B. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Realu Betis B 2-1. Mecz obejrzało 16 051 widzów.

15. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-11-30 18:30 | Stadion: Iberostar Estadi | Widzów: 16051 | Arbiter: J. Martínez Munuera
N. Fekir 33'

Było to spotkanie zespołów broniących się przed spadkiem. Spotkała się 17. i 15. drużyna Primera Division.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 30 meczów zespół RCD Mallorca wygrał 13 razy i zanotował 12 porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Realu Betis B otworzyli wynik. W siódmej minucie Sanchez Joaquin dał prowadzenie swojemu zespołowi z karnego.

W 26. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Andresa Guardada, zawodnika gości.

Drużyna RCD Mallorca ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Nabil Fekir. Przy zdobyciu bramki pomagał Andres Guardado.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w ostatniej minucie pierwszej połowy, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Lumorowi Agbenyenu i Emersonowi. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 46. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Takefusę Kubo z RCD Mallorca, a w 53. minucie Lorena Moróna z drużyny przeciwnej. Na drugą połowę zespół RCD Mallorca wyszedł w zmienionym składzie, za Iddrisu Mohammeda wszedł Júnior Lago. W 55. minucie kontaktową bramkę dla piłkarzy gospodarzy zdobył z rzutu karnego Júnior Lago.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał żółtą kartkę Aissie Mandiemu z drużyny gości. Chwilę później trener RCD Mallorca postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Abdón Prats, a murawę opuścił Ante Budimir. A trener Realu Betis B wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Borję Iglesiasa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Loren Morón.

W 77. minucie Dani Rodríguez został zastąpiony przez Pabla Chavarríę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Lumor Agbenyenu osłabiając zespół gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 45. minucie. Zespołowi RCD Mallorca zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Realu Betis B.

Joel Robles Blázquez
45′ 90′ Lumor Agbenyenu
Sanchez Joaquin  7′ (k.) 80′
46′ Takefusa Kubo
Sergio Canales
77′ Daniel José Rodríguez Vázquez
Andres Guardado26′
46′ Iddrisu Baba Mohammed
Alfonso Pedraza Sag
Salvador Sevilla López
Lorenzo Jesús Morón García53′ 69′
69′ Ante Budimir
Ismael Gutiérrez Montilla
77′ Pablo Chavarría
Wilfrid Jaures Kaptoum80′
69′ Abdón Prats Bastidas
Borja Iglesias Quintas69′
46′  55′ (k.) Lago Junior Wakalibille
Diego Lainez Leyva84′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Realu Betis B przyznał cztery żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.