• 5 .Atletico Madryt (29 pkt.)
  • 6 .Real Sociedad San Sebastián (29 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (28 pkt.)
  • 8 .Valencia Club de Futbol (28 pkt.)

Liga hiszpańska - 15. kolejka Primera Division: Getafe CF - Levante UD 4-0 (0-0)

1 grudnia na Coliseum Alfonso Pérez odbyło się starcie 15. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Getafe CF i Levante. Mecz zakończył się zwycięstwem Getafe CF 4-0. Na stadionie zasiadło 6 536 widzów.

15. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-12-01 18:30 | Stadion: Coliseum Alfonso Pérez | Widzów: 6536 | Arbiter: J. Estrada Fernández
Timor 78'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 34 spotkania zespół Levante wygrał 11 razy i zanotował dziewięć porażek oraz 14 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 39. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rochinę z Levante, a w 40. minucie Timora z drużyny przeciwnej.

W 48. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jasona z Getafe CF, a w 52. minucie Clerc z drużyny przeciwnej.

Dopiero w drugiej połowie Leandro Cabrera wywołał eksplozję radości wśród kibiców Getafe CF, strzelając gola w 54. minucie meczu. Asystę przy bramce zanotował Jason.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Getafe CF w 60. minucie spotkania, gdy Jorge Molina strzelił z karnego drugiego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Getafe CF w 67. minucie spotkania, gdy Ángel zdobył trzecią bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola ponownie pomagał Jason.

W 68. minucie Rochina zastąpił Sergia Leóna. Trener Levante wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Rogera Martíego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie aż cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Borja Mayoral. Chwilę później trener Getafe CF postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Kenedy, a murawę opuścił Allan Nyom.

Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku kartkę obejrzał Nemanja Radoja z Levante.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Getafe CF w 78. minucie spotkania, gdy Timor strzelił czwartego gola. W 79. minucie Jorge Molina został zmieniony przez Hugona Dura, a za Jasona wszedł na boisko Portillo, co miało wzmocnić zespół Getafe CF. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nikolę Vukcevic na Pabla Martíneza.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

Aitor Fernández Abarisketa
 54′ Leandro Daniel Cabrera Sasía
Carlos Clerc Martínez52′
Marc Cucurella Saseta
Oscar Duarte
Xabier Etxeita Gorritxategi
Jorge Miramón Santagertrudis
73′ Allan Romeo Nyom
Rúben Miguel Nunes Vezo
Damián Nicolás Suárez Suárez
José Luis Morales Nogales
Nemanja Maksimović
Enis Bardhi
48′ 84′ David Remeseiro Salgueiro
Nemanja Radoja77′
 78′ 40′ David Timor Copoví
Rubén Rochina Naixes39′ 68′
 67′ Ángel Luis Rodríguez Díaz
Nikola Vukcevic82′
 60′ (k.) 79′ Jorge Molina Vidal
Pablo Martínez Andrés82′
73′ Robert Kenedy Nunes do Nascimento
Sergio León Limones68′
84′ Francisco Portillo Soler
Roger Martí Salvador68′
79′ Hugo Duro Perales
Hernâni Jorge Santos Fortes

Drużyna Getafe CF zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 12 celnych strzałów.

Zawodnicy Getafe CF dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.