• 5 .Atletico Madryt (29 pkt.)
  • 6 .Real Sociedad San Sebastián (29 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (28 pkt.)
  • 8 .Valencia Club de Futbol (28 pkt.)

Liga hiszpańska - 15. kolejka Primera Division: Athletic Bilbao - Granada CF 2-0 (1-0)

W spotkaniu 15. kolejki hiszpańskiej Primera Division, które rozegrane zostało 1 grudnia, drużyna Athletic Bilbao wygrała z Granada CF 2-0 (1-0). Mecz na San Mamés Barria obejrzało 38 083 widzów.

Yuri 83'

Jedenastka Athletic Bilbao bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował piątą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 meczów jedenastka Granada CF wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między ósmą a 39. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Granada CF i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Athletic Bilbao w 41. minucie spotkania, gdy Raul Garcia strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. W 42. minucie kartkę dostał Ángel Montoro z Granada CF.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Athletic Bilbao.

Między 48. a 53. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy. W 57. minucie Yangel Herrera został zmieniony przez Carlosa Fernandeza.

W 65. minucie Iñigo Córdoba został zmieniony przez Ibaiego, co miało wzmocnić drużynę Athletic Bilbao. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Soldadę na Vadillo. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Athletic Bilbao doszło do zmiany. Lekue wszedł za Oihana Sanceta. W 81. minucie sędzia pokazał kartkę Raulowi Garcii, zawodnikowi Athletic Bilbao.

Na osiem minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Athletic Bilbao doszło do zmiany. Mikel San Jose wszedł za Raula Garcię.

Zespół Granada CF ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 83. minucie wynik na 2-0 podwyższył Yuri. Asystę przy golu zaliczył Unai López.

Na pięć minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Granada CF doszło do zmiany. Yan Eteki wszedł za Ángela Montorę. W doliczonej pierwszej minucie spotkania kartkę dostał Quini, piłkarz gości. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Víctor David Díaz Miguel
 83′ Yuri Berchiche Izeta
Joaquín José Marín Ruiz90′
50′ Ander Capa Rodríguez
José Antonio Martínez Gil
Íñigo Martínez Berridi
Domingos Sousa Coutinho Meneses Duarte36′
 41′ (k.) 81′ 82′ Raul Garcia Escudero
José Antonio Rodríguez Díaz
48′ 65′ Iñigo Córdoba Querejeta
Maxime Gonalons
8′ Daniel García Carrillo
Yangel Clemente Herrera Ravelo57′
Unai López Cabrera
Angel Montoro Sanchez42′ 85′
53′ 72′ Oihan Sancet Tirapu
Roberto Soldado67′
Iñaki Williams Arthuer
Darwin Daniel Machís Marcano
Iago Herrerín Buisán
Aarón Escandell Banacloche
72′ Íñigo Lekue Martínez
Alejandro Martínez Sánchez
Unai Núñez Gestoso
Carlos Neva Tey
65′ Ibai Gomez Perez
Ramon Azeez
Gaizka Larrazabal Goikoetxea
Yan Brice Eteki85′
82′ Mikel San Jose
Álvaro Vadillo Cifuentes67′
Asier Villalibre Molina
Carlos Fernandez57′

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a w drugiej cztery. Piłkarze Granada CF otrzymali w pierwszej połowie trzy żółte kartki, natomiast w drugiej dwie mniej.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.