• 5 .Villarreal CF (57 pkt.)
  • 6 .Getafe CF (54 pkt.)
  • 7 .Real Sociedad San Sebastián (54 pkt.)
  • 8 .Athletic Bilbao (51 pkt.)

Liga hiszpańska - 14. kolejka Primera Division: Levante - RCD Mallorca 2-1 (0-0)

W meczu 14. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 22 listopada, drużyna Levante wygrała z RCD Mallorca 2-1 (0-0). Mecz na Estadio Ciudad de Valencia w Walencji obejrzało 14 886 widzów.

14. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-11-22 21:00 | Stadion: Estadio Ciudad de Valencia | Widzów: 14886 | Arbiter: V. Pizarro Gómez
Dani Rodríguez 65'

Drużyna RCD Mallorca przed meczem zajmowała 16. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 spotkań drużyna Levante wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W szóstej minucie Melero zastąpił Rochinę.

Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy w zespole Levante doszło do zmiany. Oscar Duarte wszedł za Postigo. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Levante w 52. minucie spotkania, gdy Roger Martí zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Miramón.

W 56. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ante Budimira z RCD Mallorca, a w 60. minucie Campaną z drużyny przeciwnej.

Bramkarz Levante wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 65. minucie gola wyrównującego strzelił Dani Rodríguez. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Joan Sastre.

W 72. minucie w drużynie RCD Mallorca doszło do zmiany. Josep Señé wszedł za Salvę Sevillę.

Piłkarze Levante szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Rochina. Asystę przy golu ponownie zaliczył Miramón.

W następstwie utraty gola trener RCD Mallorca postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Febasa i na pole gry wprowadził napastnika Pabla Chavarríę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 79. minucie Roger Martí został zmieniony przez Enisa Bardhiego, co miało wzmocnić zespół Levante. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ante Budimira na Abdóna Pratsa. W 86. minucie czerwoną kartkę obejrzał Campana, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Joan Sastre Vanrell
42′ Sergio Postigo Redondo
Martin Valjent
José Luis Morales Nogales
Aleix Febas Pérez77′
60′ 86′ Jose Campana
Takefusa Kubo
6′ Gonzalo Julián Melero Manzanares
Iddrisu Baba Mohammed
Nemanja Radoja
Daniel José Rodríguez Vázquez  65′
Borja Mayoral Moya
Salvador Sevilla López72′
 52′ 79′ Roger Martí Salvador
Ante Budimir56′ 82′
Oier Olazabal
Fabricio Martín Agosto Ramírez
Jorge Andújar Moreno Coke
Francisco Javier Campos Coll
42′ Oscar Duarte
Aleksandar Sedlar
79′ Enis Bardhi
Josep Señé Escudero72′
6′  73′ Rubén Rochina Naixes
Alexander Alegría Moreno
Sergio León Limones
Pablo Chavarría77′
Hernâni Jorge Santos Fortes
Abdón Prats Bastidas82′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.