• 5 .Atletico Madryt (11 pkt.)
  • 6 .Cádiz CF (11 pkt.)
  • 7 .CA Osasuna (10 pkt.)
  • 8 .Elche CF (10 pkt.)

Liga hiszpańska - 13. kolejka Primera Division: Athletic Bilbao - Levante UD 2-1 (0-1)

10 listopada na San Mamés Barria odbył się pojedynek 13. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Athletic Bilbao i Levante. Mecz zakończył się zwycięstwem Athletic Bilbao 2-1. Na stadionie stawiło się 33 364 widzów.

13. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-11-10 14:00 | Stadion: San Mamés Barria | Widzów: 33364 | Arbiter: Javier Alberola
Postigo 45'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Athletic Bilbao zajmował 10., natomiast jedenastka Levante - 11. miejsce.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 spotkania drużyna Athletic Bilbao wygrała 14 razy i zanotowała sześć porażek oraz dwa remisy.

Od pierwszych minut jedenastka Athletic Bilbao zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Levante była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Levante nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Postigo. Sytuację bramkową stworzył Miramón.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Levante.

Drugą połowę drużyna Athletic Bilbao rozpoczęła w zmienionym składzie, za Iñiga Córdobę wszedł Ibai. W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter ukarał kartką Enisa Bardhiego, zawodnika Levante.

Jedenastka gospodarzy nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Muniain. Asystę przy bramce zanotował Capa.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na pół godziny przed końcowym gwizdkiem, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom drużyny gospodarzy: Daniemu Garcíi i Raulowi Garcii. Chwilę później trener Athletic Bilbao postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Unaiego Lópeza. Na boisko wszedł Mikel San Jose, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 75. minucie arbiter pokazał kartkę Rúbenowi Vezowi z zespołu gości.

W 76. minucie Borja Mayoral zastąpił Hernâniego. Na 12 minut przed zakończeniem meczu kartkę dostał Capa, piłkarz gospodarzy. W 81. minucie Melero został zmieniony przez Nikolę Vukcevic, co miało wzmocnić drużynę Levante. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Williamsa na Asiera Villalibrego.

Po chwili trener Levante postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Roger Martí, a murawę opuścił Morales.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Athletic Bilbao w 88. minucie spotkania, gdy Capa strzelił drugiego gola. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Jorge Miramón Santagertrudis
 88′ 78′ Ander Capa Rodríguez
Rúben Miguel Nunes Vezo75′
Íñigo Martínez Berridi
Sergio Postigo Redondo  45′
46′ Iñigo Córdoba Querejeta
José Luis Morales Nogales87′
62′ Raul Garcia Escudero
Enis Bardhi49′
62′ Daniel García Carrillo
Jose Campana
67′ Unai López Cabrera
Gonzalo Julián Melero Manzanares81′
87′ Iñaki Williams Arthuer
Nemanja Radoja
 57′ Iker Muniain Goñi
Oscar Duarte
46′ Ibai Gomez Perez
Nikola Vukcevic81′
67′ Mikel San Jose
Sergio León Limones
Oihan Sancet Tirapu
Roger Martí Salvador87′
87′ Asier Villalibre Molina
Hernâni Jorge Santos Fortes76′

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Athletic Bilbao, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie.