• 5 .Atletico Madryt (29 pkt.)
  • 6 .Real Sociedad San Sebastián (29 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (28 pkt.)
  • 8 .Valencia Club de Futbol (28 pkt.)

Liga hiszpańska - 12. kolejka Primera Division: Sevilla Futbol Club - Atletico Madryt 1-1 (1-0)

2 listopada na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán odbyło się spotkanie 12. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Sevilla FC i Atletico. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 39 645 widzów.

12. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-11-02 18:30 | Stadion: Estadio Ramón Sánchez Pizjuán | Widzów: 39645 | Arbiter: J. González
Sevilla FC
Atletico Madryt
1
1
F. Vázquez 28'
A. Morata 60'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Atletico zajmował czwarte, natomiast jedenastka Sevilla FC - piąte miejsce.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 27. minucie sędzia pokazał kartkę Renanowi Lodiemu, piłkarzowi Atletico.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sevilla FC w 28. minucie spotkania, gdy Franco Vázquez strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Asystę zanotował Ever Banega.

Między 34. a 40. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sevilla FC.

Drugą połowę jedenastka Atletico rozpoczęła w zmienionym składzie, za Kierana Trippiera, Thomasa Lemara weszli Santiago Arias, Diego Costa. W 57. minucie Óliver Torres został zmieniony przez Joana Jordána.

Trzeba było trochę poczekać, aby Alvaro Morata wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atletico, zdobywając bramkę w 60. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki pomógł Santiago Arias.

W 72. minucie sędzia wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół gości. W 77. minucie Luuk de Jong został zmieniony przez Javiera Hernandeza, co miało wzmocnić drużynę Sevilla FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Renana Lodiego na Hectora Herrerę. W 79. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Joan Jordán z Sevilla FC, a w 80. minucie Ángela Correę z drużyny przeciwnej.

Trener Sevilla FC postanowił zagrać agresywniej. W 86. minucie zmienił pomocnika Evera Banegę i na pole gry wprowadził napastnika Alejandra Poza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał kartkę Nemani Gudeljowi z Sevilla FC. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Jorge Resurrecion Merodio Koke
40′ 57′ Óliver Torres Munoz
Thomas Lemar46′
86′ Ever Banega
Thomas Teye Partey34′
87′ Nemanja Gudelj
. Saul Niguez
 28′ 39′ Franco Damián Vázquez
Ángel Martín Correa80′
77′ Luuk de Jong
Alvaro Morata  60′
Yassine Bounou
Antonio Adan Garrido
57′ 79′ Joan Jordán Moreno
Santiago Arias46′
86′ Alejandro Pozo Pozo
Hector Herrera78′
Moanes Dabour
Marcos Llorente Moreno
77′ Javier Hernandez "Chicharito"
Rodrigo Riquelme Reche
Marcos Paulo Mesquita Lopes
Victor Machin Perez Vitolo
Manuel Agudo Duran Nolito
Da Silva Diego Costa46′ 72′ (k.)

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy Sevilla FC obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.