• 5 .Deportivo Alavés (0 pkt.)
  • 6 .Elche CF (0 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (0 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (0 pkt.)

Liga hiszpańska - 11. kolejka Primera Division: SD Eibar - Villarreal CF 2-1 (0-0)

31 października na Estadio Municipal de Ipurúa odbył się mecz 11. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Eibaru i Villarreal CF. Starcie zakończyło się zwycięstwem Eibaru 2-1. Spotkanie obejrzało 5 632 widzów.

11. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-10-31 19:00 | Stadion: Estadio Municipal de Ipurúa | Widzów: 5632 | Arbiter: Guillermo Cuadra
Gerard Moreno 88'

Drużyna Eibaru przed meczem zajmowała 16. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 pojedynków drużyna Villarreal CF wygrała sześć razy i tyle samo razy przegrywała. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał André-Frankowi Zambowi z zespołu gości. Była to 15. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Eibaru w 62. minucie spotkania, gdy Kike zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Fabian Orellana.

W 63. minucie Javi Ontiveros został zastąpiony przez Moiego Gómeza. W następstwie utraty gola trener Villarreal CF postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Triguerosa i na pole gry wprowadził napastnika Gerarda Morena, który w bieżącym sezonie ma na koncie już siedem bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Villarreal CF: Iborze w 74. i Xaviemu Quintilli w 79. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Gerard Moreno wywołał eksplozję radości wśród kibiców Villarreal CF, zdobywając bramkę w 88. minucie pojedynku. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem strzelonych goli. Asystę zanotował Pau Torres.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Eibaru przyniosły efekt bramkowy. W doliczonej piątej minucie meczu wynik ustalił Fabian Orellana. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Pablo De Blasis.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Xavier Quintillà Guasch79′
69′ Papa Kouly Diop
Samuel Chimerenka Chukwueze
Gonzalo Escalante
Vicente Iborra74′
Takashi Inui
Javier Ontiveros Parra63′
 90′ Fabian Orellana
Manuel Trigueros Munoz67′
 62′ 87′ Enrique García Martínez
André-Frank Zambo Anguissa15′ 73′
72′ Sergio Enrich Ametller
Santi Cazorla73′
69′ Eduardo Expósito Jaén
Moisés Gómez Bordonado63′
87′ Sanchez Gil Pedro Leon
Carlos Bacca
72′ Charles Días Barbosa de Oliveira
Gerard Moreno Balaguero67′  88′

Drużyna Eibaru zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała osiem celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Eibaru żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy żółte.