• 5 .Real Sociedad San Sebastián (29 pkt.)
  • 6 .Rayo Vallecano (27 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (23 pkt.)
  • 8 .Valencia Club de Futbol (22 pkt.)

Liga hiszpańska - 11. kolejka Primera Division: Deportivo Alavés - Atletico Madryt 1-1 (0-0)

29 października na Estadio de Mendizorroza w Vitorii-Gasteiz odbyło się starcie 11. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Alavésu i Atletico. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 13 783 widzów.

11. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-10-29 19:00 | Stadion: Estadio de Mendizorroza | Widzów: 13783 | Arbiter: J. Estrada Fernández
Deportivo Alavés
Atletico Madryt
1
1
Lucas Pérez 83'
A. Morata 70'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Alavésu znajduje się na dole tabeli zajmując 14. miejsce, za to drużyna Atletico zajmując czwartą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 16. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Llorentego z Atletico, a w 29. minucie Mubaraka Wakasę z drużyny przeciwnej.

Drugą połowę zespół Atletico rozpoczął w zmienionym składzie, za Llorentego wszedł Thomas Partey. Trener Atletico postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Hectora Herrerę i na pole gry wprowadził napastnika Alvara Moratę, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 61. minucie sędzia pokazał kartkę Laguardii, zawodnikowi Alavésu. Po chwili trener Alavésu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Pere Pons, a murawę opuścił Luis Rioja. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Atletico doszło do zmiany. Koke wszedł za Diego Costę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atletico w 70. minucie spotkania, gdy Alvaro Morata strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Ángel Correa.

W 75. minucie kartkę dostał Felipe z drużyny gości. W tej samej minucie Mubarak Wakaso został zastąpiony przez Olivera Burke'a.

Zawodnicy Alavésu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na siedem minut przed zakończeniem meczu wyrównującą bramkę dla zespołu Alavésu zdobył Lucas Pérez. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Laguardia.

W 88. minucie w jedenastce Alavésu doszło do zmiany. Pina wszedł za Joselu. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w samej końcówce pojedynku, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Hermosowi i Manu Garcíi. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Felipe Augusto de Almeida Monteiro75′
61′ Víctor Laguardia Cisneros
Mario Hermoso Canseco89′
Lisandro Magallán
Renan Augusto Lodi dos Santos
89′ Manuel Alejandro García Sánchez
Hector Herrera60′
Aleix Vidal
Thomas Lemar
29′ 75′ Mubarak Wakaso
Marcos Llorente Moreno16′ 46′
88′ José Luis Sanmartín Mato
. Saul Niguez
 83′ Lucas Pérez Martínez
Ángel Martín Correa
68′ Luis Jesús Rioja González
Da Silva Diego Costa70′
Antonio Sivera Salvá
Antonio Adan Garrido
Alberto Rodríguez Baró
Kieran Trippier
75′ Oliver Burke
Jorge Resurrecion Merodio Koke70′
88′ Tomás Pina Isla
Thomas Teye Partey46′
68′ Pere Pons Riera
Rodrigo Riquelme Reche
Borja Sainz Eguskiza
Victor Machin Perez Vitolo
John Guidetti
Alvaro Morata60′  70′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Alavésu, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.