• 5 .Sevilla FC (16 pkt.)
  • 6 .Cádiz CF (15 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (14 pkt.)
  • 8 .Granada CF (14 pkt.)

Liga hiszpańska - 11. kolejka Primera Division: Athletic Bilbao - RCD Espanyol Barcelona 3-0 (2-0)

W meczu 11. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 30 października, zespół Athletic Bilbao wygrał z Espanyolem Barcelona 3-0 (2-0). Mecz na San Mamés Barria obejrzało 37 322 widzów.

11. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-10-30 20:00 | Stadion: San Mamés Barria | Widzów: 37322 | Arbiter: J. Martínez Munuera
Athletic Bilbao
RCD Espanyol Barcelona
3
0
Muniain 4',17'
Víctor Gómez 79' (samob.)

Jedenastka Espanyolu Barcelona przed meczem zajmowała 19. miejsce w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 54 pojedynki drużyna Espanyolu Barcelona wygrała 22 razy i zanotowała 14 porażek oraz 18 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Athletic Bilbao w czwartej minucie spotkania, gdy Muniain zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola asystował Raul Garcia.

W 17. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Muniain z Athletic Bilbao. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Jedyną kartkę w meczu otrzymał Bernardo z Espanyolu Barcelona. Była to 53. minuta pojedynku. W 60. minucie Unai López został zastąpiony przez Mikel San Jose.

W 79. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Espanyolu Barcelona Víctor Gómez. Po chwili trener Athletic Bilbao postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Aduriz, a murawę opuścił Muniain.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Sergi Darder Moll
60′ Unai López Cabrera
Marc Roca Junqué63′
71′ Iñaki Williams Arthuer
Víctor Sánchez Mata
 4′, 17′ 86′ Iker Muniain Goñi
Javier López Rodríguez
71′ Gaizka Larrazabal Goikoetxea
Esteban Granero63′
60′ Mikel San Jose
Facundo Ferreyra61′
86′ Aritz Aduriz
Lei Wu71′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Espanyolu Barcelona przyznał jedną żółtą.