• 5 .Valencia Club de Futbol (10 pkt.)
  • 6 .Rayo Vallecano (10 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (9 pkt.)
  • 8 .Real Betis Balompié (9 pkt.)

Liga hiszpańska - 10. kolejka Primera Division: Villarreal CF - Deportivo Alavés 4-1 (1-0)

25 października na Estadio de la Cerámica odbyło się starcie 10. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Villarreal CF i Alavésu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Villarreal CF 4-1. Na stadionie stawiło się 16 049 widzów.

10. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-10-25 21:00 | Stadion: Estadio de la Cerámica | Widzów: 16049 | Arbiter: D. Medié Jiménez
Lucas Pérez 50'

Drużyna Alavésu przed meczem zajmowała 14. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Zespół Alavésu wygrał aż 12 razy, zremisował raz, a przegrał tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Villarreal CF w 13. minucie spotkania, gdy Karl Toko zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Gerard Moreno.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Joselu z Alavésu. Była to 23. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Villarreal CF.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł wyrównujący gol w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Lucas Pérez.

W 53. minucie kartkę dostał Mario, zawodnik gospodarzy. W 61. minucie za André-Franka Zamba wszedł Samuel Chukwueze. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Lisandro Magallán z zespołu gości.

Piłkarze Villarreal CF odpowiedzieli zdobyciem bramki. W tej samej minucie Karl Toko po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-1. Asystę przy golu zanotował Moi Gómez.

W 77. minucie sędzia ukarał kartką Paua Torresa, zawodnika Villarreal CF.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na sześć minut przed zakończeniem meczu zmusił do kapitulacji bramkarza Gerard Moreno. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Cazorla.

Trener Villarreal CF wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Javiego Ontiverosa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Karl Toko. Posunięcie trenera było słuszne. Javiego Ontiverosa strzelił kolejnego gola w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku spotkania.

Niedługo później Javi Ontiveros wywołał eksplozję radości wśród kibiców Villarreal CF, zdobywając kolejną bramkę w tej samej minucie starcia. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-1.

Martín Aguirregabiria Padilla84′
77′ Pau Francisco Torres
Rubén Duarte Sánchez
53′ Gaspar Mario
Víctor Laguardia Cisneros
Alberto Moreno
Lisandro Magallán65′
Santi Cazorla
Manuel Alejandro García Sánchez
79′ Moisés Gómez Bordonado
Aleix Vidal70′
Vicente Iborra
Mubarak Wakaso
61′ André-Frank Zambo Anguissa
Lucas Pérez Martínez  50′
 84′ Gerard Moreno Balaguero
José Luis Sanmartín Mato23′
 13′, 65′ 86′ Karl Brillant Toko Ekambi
Oliver Burke67′
61′ Samuel Chimerenka Chukwueze
Pere Pons Riera
86′  90′ Javier Ontiveros Parra
Borja Sainz Eguskiza70′
79′ Manuel Trigueros Munoz
Daniel Alejandro Torres Rojas
Carlos Bacca
John Guidetti84′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.