• 5 .Villarreal CF (60 pkt.)
  • 6 .Real Sociedad San Sebastián (56 pkt.)
  • 7 .Granada CF (56 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (54 pkt.)

Liga hiszpańska - 10. kolejka Primera Division: Sevilla Futbol Club - Getafe CF 2-0 (0-0)

W pojedynku 10. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 27 października, jedenastka Sevilla FC wygrała z Getafe CF 2-0 (0-0). Mecz na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán obejrzało 38 181 widzów.

10. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-10-27 18:30 | Stadion: Estadio Ramón Sánchez Pizjuán | Widzów: 38181 | Arbiter: José María Sánchez Martínez
Sevilla Futbol Club
Getafe CF
2
0
J. Hernandez 69'
L. Ocampos 78'

Zespół Sevilla FC bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała szóste miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 33 spotkania zespół Getafe CF wygrał 13 razy i zanotował tyle samo porażek oraz siedem remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 15. a 23. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Getafe CF i jedną drużynie przeciwnej.

W 54. minucie za Allana Nyoma wszedł Mathías Olivera. W 58. minucie w drużynie Sevilla FC doszło do zmiany. Óliver Torres wszedł za Nolitę.

Chwilę później trener Getafe CF postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Ángel, a murawę opuścił Jorge Molina. A trener Sevilla FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Franca Vázqueza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Joan Jordán. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić dającego prowadzenie gola.

Bramkarz Getafe CF wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. Przy zdobyciu bramki asystował Óliver Torres.

W 71. minucie arbiter pokazał kartkę Mathíasowi Oliverze z zespołu gości. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w drużynie Getafe CF doszło do zmiany. Kenedy wszedł za Raúla Garcíę.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Sevilla FC, zdobywając kolejną bramkę. W 78. minucie wynik ustalił Lucas Ocampos. W zdobyciu bramki pomógł Jesus Navas.

W 90. minucie sędzia ukarał kartką Lucasa Ocampos, piłkarza Sevilla FC. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Raúl García Carnero75′
 78′ 90′ Lucas Ariel Ocampos
Allan Romeo Nyom54′
15′ Ever Banega
Mauro Wilney Arambarri Rosa
Francisco Fernando
Nemanja Maksimović
69′ Joan Jordán Moreno
David Remeseiro Salgueiro18′
 69′ 81′ Javier Hernandez "Chicharito"
Jorge Molina Vidal60′
58′ Manuel Agudo Duran Nolito
Fayçal Fajr
58′ Óliver Torres Munoz
Robert Kenedy Nunes do Nascimento75′
69′ Franco Damián Vázquez
David Timor Copoví
81′ Luuk de Jong
Hugo Duro Perales
Munir El Haddadi
Ángel Luis Rodríguez Díaz60′

Jedenastka Sevilla FC była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Sevilla FC, a piłkarzom gości pokazał trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.