• 5 .Villarreal CF (60 pkt.)
  • 6 .Real Sociedad San Sebastián (56 pkt.)
  • 7 .Granada CF (56 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (54 pkt.)

Liga hiszpańska - 10. kolejka Primera Division: Real Valladolid CF - SD Eibar 2-0 (2-0)

26 października na Estadio Municipal José Zorrilla odbyło się starcie 10. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Realu Valladolid i Eibaru. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Realu Valladolid 2-0. Mecz obejrzało 20 036 widzów.

10. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-10-26 18:30 | Stadion: Estadio Municipal José Zorrilla | Widzów: 20036 | Arbiter: J. Munuera Montero
Real Valladolid CF
SD Eibar
2
0
Sergi Guardiola 10'
S. Karim 39'

Zespół Eibaru przed meczem zajmował 16. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem spotkań zespół Eibaru wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Realu Valladolid w 10. minucie spotkania, gdy Sergi Guardiola zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Óscar Plano.

Po pół godzinie gry kartkę otrzymał Fabian Orellana z zespołu gości.

Jedenastka Eibaru ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 39. minucie wynik ustalił Mohamed Karim. Asystę przy bramce zaliczył Nacho Martínez.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Na drugą połowę zespół Eibaru wyszedł w zmienionym składzie, za Álvara Tejera wszedł Sergi Enrich. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter ukarał kartką Papę Diopa, piłkarza Eibaru.

W 65. minucie Quique González został zmieniony przez Kike'a. W 69. minucie w drużynie Realu Valladolid doszło do zmiany. Jorge De Frutos wszedł za Toniego Suáreza. Na 13 minut przed zakończeniem starcia kartkę obejrzał Mohamed Karim z Realu Valladolid.

Kibice Realu Valladolid nie mogli już doczekać się wprowadzenia Anuara Tuhamiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Enes Ünal. W doliczonej pierwszej minucie spotkania w drużynie Realu Valladolid doszło do zmiany. Waldo Rubio wszedł za Óscara Plana.

Marko Dmitrović
 39′ 77′ Mohamed Salisu Abdul Karim
Fabian Orellana32′
69′ Laureano Antonio Villa Suárez
Papa Kouly Diop60′
79′ Enes Ünal
Gonzalo Escalante
 10′ Sergio Guardiola Navarro
Eduardo Expósito Jaén
90′ Óscar Plano Pedreño
Pablo Ezequiel De Blasis
79′ Anuar Mohamed Tuhami
Takashi Inui
69′ Jorge de Frutos Sebastián
Sergio Enrich Ametller46′
90′ Waldo Rubio Martín
Enrique García Martínez65′

Przewaga jedenastki Eibaru w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Eibaru w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.