• 5 .Villarreal CF (60 pkt.)
  • 6 .Real Sociedad San Sebastián (56 pkt.)
  • 7 .Granada CF (56 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (54 pkt.)

Liga hiszpańska - 10. kolejka Primera Division: Levante UD - RCD Espanyol Barcelona 0-1 (0-1)

W starciu 10. kolejki hiszpańskiej Primera Division, które rozegrane zostało 27 października, jedenastka Levante przegrała z Espanyolem Barcelona 0-1 (0-1). Mecz na Estadio Ciudad de Valencia w Walencji obejrzało 18 934 widzów.

10. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-10-27 16:00 | Stadion: Estadio Ciudad de Valencia | Widzów: 18934 | Arbiter: P. Fuertes
Levante UD
RCD Espanyol Barcelona
0
1
Bernardo 38'

Drużyna Espanyolu Barcelona przed meczem zajmowała 19. pozycję w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 26 meczów zespół Espanyolu Barcelona wygrał dziewięć razy i zanotował siedem porażek oraz 10 remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Espanyolu Barcelona w 38. minucie spotkania, gdy Bernardo zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomagał Matías Vargas.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Naldo z zespołu gości. Była to 42. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Espanyolu Barcelona.

W 63. minucie za Rogera Martíego wszedł Sergio León. Trener Levante postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Rochinę i na pole gry wprowadził napastnika Borję Mayorala, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 65. minucie arbiter przyznał kartkę Víctorowi Gómezowi z Espanyolu Barcelona. Po chwili trener Espanyolu Barcelona postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Adrię Pedrosę. Na boisko wszedł Dídac Vilá, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 76. minucie Facundo Ferreyra został zmieniony przez Víctora Campuzana, a za Dardera wszedł na boisko Esteban Granero, co miało wzmocnić zespół Espanyolu Barcelona. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Coke'a na Miramóna.

Od 78. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Bernardo Espinosa  38′
78′ Carlos Clerc Martínez
Adrià Giner Pedrosa71′
82′ Jorge Andújar Moreno Coke
Sergi Darder Moll85′
63′ Rubén Rochina Naixes
Marc Roca Junqué
Hernâni Jorge Santos Fortes
Víctor Sánchez Mata
63′ Roger Martí Salvador
Facundo Ferreyra76′
Daniel Cárdenas Lindez
Andrés Tomás Prieto Albert
82′ 90′ Jorge Miramón Santagertrudis
Óscar Melendo Jiménez
63′ Sergio León Limones
Víctor Campuzano Bonilla76′ 90′
63′ Borja Mayoral Moya
Lei Wu

Drużyna Espanyolu Barcelona zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Espanyolu Barcelona przyznał trzy.