• 5 .Villarreal CF (60 pkt.)
  • 6 .Real Sociedad San Sebastián (56 pkt.)
  • 7 .Granada CF (56 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (54 pkt.)

Liga hiszpańska - 10. kolejka Primera Division: Leganés - RCD Mallorca 1-0 (1-0)

W meczu 10. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 26 października, drużyna Leganés wygrała z RCD Mallorca 1-0 (1-0). Mecz na Estadio Municipal de Butarque obejrzało 10 058 widzów.

10. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-10-26 16:00 | Stadion: Estadio Municipal de Butarque | Widzów: 10058 | Arbiter: E. Prieto Iglesias
CD Leganés
Real Club Deportivo Mallorca
1
0
M. Braithwaite 31'

Był to pojedynek jedenastek broniących się przed spadkiem. Grał ze sobą 20. i 15. zespół Primera Division.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć starć jedenastka Leganés wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną bramkę meczu zdobył Martin Braithwaite dla zespołu Leganés. Bramka padła w tej samej minucie. W zdobyciu bramki pomógł Roberto Rosales.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Leganés.

W 47. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ante Budimira z RCD Mallorca, a w 56. minucie Dimitriosa Siovasa z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener RCD Mallorca postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Takefusa Kubo, a murawę opuścił Dani Rodríguez.

W tej samej minucie Dimitrios Siovas został zmieniony przez Chidozie Collinsa. Trener Leganés wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko José Arnáiza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Óscar Rodríguez. W 68. minucie Febas został zmieniony przez Aleksandara Trajkovskiego, a za Ante Budimira wszedł na boisko Álex Alegría, co miało wzmocnić zespół RCD Mallorca. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Roque Mesę na Erasa.

Od 71. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy. W drugiej połowie nie padły gole.

CD Leganés
90′ Iván Cuéllar Sacristán
Manuel Reina Rodríguez
Unai Bustinza Martínez
Francisco Gámez López
71′ Roberto José Rosales Altuve
Antonio José Raíllo Arenas
Jonathan Cristian Silva
Joan Sastre Vanrell
56′ 59′ Dimitrios Siovas
Martin Valjent
68′ Óscar Rodríguez Arnaiz
Daniel José Rodríguez Vázquez59′
José Luis García del Pozo
Aleix Febas Pérez68′
79′ Roque Mesa Quevedo
Iddrisu Baba Mohammed
77′ Christian Rivera Hernández
Salvador Sevilla López
Guido Marcelo Carrillo
Ante Budimir47′ 79′
 31′ Martin Braithwaite Christensen
Júnior Wakalibille Lago
Juan Soriano
Fabricio Martín Agosto Ramírez
59′ Chidozie Collins Awaziem
Lumor Agbenyenu
Kévin Manuel Rodrigues
Francisco Javier Campos Coll
79′ Javier Eraso Goñi
Takefusa Kubo59′
68′ José Manuel Arnáiz Díaz
Josep Señé Escudero
Javier Avilés Cortés
Alexander Alegría Moreno79′
Aitor Ruibal García
Aleksandar Trajkovski68′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał cztery żółte kartki zawodnikom Leganés, a piłkarzom gości pokazał jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.