• 5 .Villarreal CF (60 pkt.)
  • 6 .Real Sociedad San Sebastián (56 pkt.)
  • 7 .Granada CF (56 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (54 pkt.)

Liga hiszpańska - 10. kolejka Primera Division: Atletico Madryt - Athletic Bilbao 2-0 (1-0)

26 października na Estadio Wanda Metropolitano w Madrycie odbyło się spotkanie 10. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Atletico i Athletic Bilbao. Starcie zakończyło się zwycięstwem Atletico 2-0. Na stadionie stawiło się 59 211 widzów.

10. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-10-26 21:00 | Stadion: Estadio Wanda Metropolitano | Widzów: 59211 | Arbiter: A. Hernández
Atletico Madryt
Athletic Bilbao
2
0
Saul 28'
A. Morata 64'

Zespół Atletico bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała piątą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atletico w 28. minucie spotkania, gdy Saul strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Ángel Correa.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Atletico: Saulowi w 42. i Ángelowi Correi w 44. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Atletico.

W 56. minucie Iñigo Córdoba zastąpił Ibaiego.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Atletico, strzelając kolejnego gola. W 64. minucie wynik na 2-0 podwyższył Alvaro Morata. Przy strzeleniu gola po raz kolejny asystę zaliczył Ángel Correa.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Atletico doszło do zmiany. Hector Herrera wszedł za Ángela Correę. Chwilę później trener Athletic Bilbao postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Aduriz, a murawę opuścił Williams. W tej samej minucie Alvaro Morata został zmieniony przez Diego Costę, a za Thomasa Lemara wszedł na boisko Vitolo, co miało wzmocnić drużynę Atletico. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Capę na De Marcosa.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Athletic Bilbao: Raulowi Garcii w 72. i Unaiemu Simónowi w 83. minucie. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Iñigo Córdoba Querejeta56′
77′ Thomas Lemar
Raul Garcia Escudero72′
Thomas Teye Partey
Daniel García Carrillo
 28′ 42′ . Saul Niguez
Unai López Cabrera
44′ 66′ Ángel Martín Correa
Iñaki Williams Arthuer67′
 64′ 67′ Alvaro Morata
Iker Muniain Goñi
Antonio Adan Garrido
Iago Herrerín Buisán
Santiago Arias
Yeray Álvarez López
66′ Hector Herrera
Óscar de Marcos Arana79′
Marcos Llorente Moreno
Ibai Gomez Perez56′
Rodrigo Riquelme Reche
Gaizka Larrazabal Goikoetxea
77′ Victor Machin Perez Vitolo
Mikel San Jose
67′ Da Silva Diego Costa
Aritz Aduriz67′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.