• 5 .Atletico Madryt (29 pkt.)
  • 6 .Real Sociedad San Sebastián (29 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (28 pkt.)
  • 8 .Valencia Club de Futbol (28 pkt.)

Liga hiszpańska - 1. kolejka Primera Division: Villarreal CF - Granada CF 4-4 (1-1)

W starciu 1. kolejki hiszpańskiej Primera Division, które rozegrane zostało 17 sierpnia, drużyna Villarreal CF zremisowała z Granada CF 4-4 (1-1). Mecz na Estadio de la Cerámica obejrzało 14 836 widzów.

1. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-08-17 21:00 | Stadion: Estadio de la Cerámica | Widzów: 14836 | Arbiter: A. Vega
Antonio Puertas 81'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka Villarreal CF wygrała aż sześć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Villarreal CF w 35. minucie spotkania, gdy Cazorla zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Villarreal CF: Cazorli w 36. minucie i Raulowi Albiolowi w trzeciej minucie doliczonego czasu.

Piłkarze gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Trzy minuty później na listę strzelców wpisał się Fede Vico.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 53. minucie Moi Gómez dał prowadzenie swojemu zespołowi. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Xavi Quintillà.

W 56. minucie Vadillo zastąpił Darwina Machísa. W 59. minucie kartkę otrzymał Germán Sánchez z jedenastki gości.

W 62. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Villarreal CF Rubén Peña.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Villarreal CF przyniosły efekt bramkowy. W 65. minucie na listę strzelców wpisał się Gerard Moreno. Przy strzeleniu gola pomagał Moi Gómez.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 69. minucie, w zespole Villarreal CF za Gerarda Morena wszedł Karl Toko, a w drużynie Granada CF Yan Eteki zmienił Ramona Azeeza. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany André-Frank Zambo, zawodnik Villarreal CF.

Zespół Granada CF ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 73. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Samuel Chukwueze. Bramka padła po podaniu Cazorli.

Piłkarze Granada CF szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 75. minucie bramkę kontaktową zdobył Soldado. Asystę przy golu zanotował Ángel Montoro.

Na 12 minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Villarreal CF doszło do zmiany. Trigueros wszedł za Moiego Gómeza. Trener Granada CF postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Fede'a Vica i na pole gry wprowadził napastnika Adriana Ramosa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Drużyna gospodarzy krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko sześć minut, ponieważ jedenastka Granada CF doprowadziła do remisu. Gola strzelił Antonio Puertas. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Soldado.

W 83. minucie w zespole Villarreal CF doszło do zmiany. Carlos Bacca wszedł za Iborrę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-4.

Rui Tiago Dantas da Silva
45′ Raul Albiol
Víctor David Díaz Miguel
Pau Francisco Torres
Joaquín José Marín Ruiz
Xavier Quintillà Guasch
Germán Sánchez Barahona59′
 35′ (k.) 36′ Santi Cazorla
Domingos Sousa Coutinho Meneses Duarte
 73′ Samuel Chimerenka Chukwueze
Yan Brice Eteki69′
 53′ 78′ Moisés Gómez Bordonado
Angel Montoro Sanchez
83′ Vicente Iborra
José Antonio Rodríguez Díaz  81′
62′ (samob.) Rubén Peña Jiménez
Álvaro Vadillo Cifuentes56′
70′ André-Frank Zambo Anguissa
Federico Vico Villegas  45′ (k.) 78′
 65′ 69′ Gerard Moreno Balaguero
Yangel Clemente Herrera Ravelo
78′ Manuel Trigueros Munoz
Carlos Fernandez
83′ Carlos Bacca
Darwin Daniel Machís Marcano56′
69′ Karl Brillant Toko Ekambi
Adrian Ramos78′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter wręczył trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Granada CF przyznał jedną.