• 5 .Real Sociedad San Sebastián (1 pkt.)
  • 6 .Real Valladolid (1 pkt.)
  • 7 .SD Huesca (1 pkt.)
  • 8 .Villarreal CF (1 pkt.)

Liga hiszpańska - 1. kolejka Primera Division: Valencia Club de Futbol - Levante UD 4-2 (2-2)

W meczu 1. kolejki hiszpańskiej Primera Division, który rozegrany został 13 września, drużyna Valencia CF zwyciężyła z Levante 4-2 (2-2). Spotkanie odbyło się na Estadio de Mestalla.

1. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-09-13 21:00 | Stadion: Estadio de Mestalla | Arbiter: José María Sánchez Martínez
Morales 1',36'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 27 starć jedenastka Valencia CF wygrała 13 razy i zanotowała pięć porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Levante nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W pierwszej minucie na listę strzelców wpisał się Morales.

Zawodnicy Valencia CF nie poddali się i także strzelili dwa gole jeszcze w pierwszej połowie. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Gabriel Paulista. W zdobyciu bramki pomógł Lee Kang-In.

W 17. minucie Eliaquim Mangala został zmieniony przez Mouctara Diakhabego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Levante w 36. minucie spotkania, gdy Morales zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomagał Miramón.

Zawodnicy Valencia CF nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 39. minucie gola wyrównującego strzelił Maximiliano Gómez. Asystę przy bramce po raz kolejny zaliczył Lee Kang-In.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Levante: Nemani Radoi w 52. i Roberowi w 63. minucie. W 60. minucie Sergio León został zmieniony przez Daniego Gómeza, co miało wzmocnić zespół Levante. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gonçala Guedesa na Denisa Czeryszewa w 71. minucie.

Trener Valencia CF postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Lee Kang-Ina i na pole gry wprowadził napastnika Manu Valleja. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 72. minucie w drużynie Valencia CF doszło do zmiany. Uroš Račić wszedł za Vicente Esquerda.

Trzeba było trochę poczekać, aby Manu Vallejo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Valencia CF, strzelając kolejnego gola w 75. minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Denisa Czeryszewa.

W samej końcówce pojedynku kartkę obejrzał Uroš Račić z zespołu gospodarzy.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Bramkę na 4-2 zdobył ponownie w doliczonej czwartej minucie starcia Manu Vallejo.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację minutę później, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom jedenastki gości: Campanej i Kokemu. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-2.

Aitor Fernández Abarisketa
 12′ Gabriel Armando de Abreu
Carlos Clerc Martínez
José Luis Gaya Pena
Oscar Duarte85′
17′ Eliaquim Mangala
Jorge Miramón Santagertrudis
71′ Kang-In Lee
Roberto Suárez Pier63′
72′ Vicente Esquerdo Santas
José Luis Morales Nogales  1′, 36′
71′ Goncalo Guedes
Enis Bardhi76′
Geoffrey Kondogbia
Jose Campana90′
87′ Yunus Dimoara Musah
Gonzalo Julián Melero Manzanares76′
Daniel Wass
Nemanja Radoja52′ 85′
 39′ Maximiliano Gómez
Sergio León Limones60′
Cristian Rivero Sabater
Daniel Cárdenas Lindez
Alejandro Centelles Plaza
Jorge Ruiz Ojeda90′
17′ Mouctar Diakhaby
Rúben Miguel Nunes Vezo
71′ Denis Czeryszew
Sergio Postigo Redondo85′
72′ 89′ Uroš Račić
Pablo Martínez Andrés
Carlos Soler Barragán
Nikola Vukcevic76′
Alejandro Blanco Sánchez
Jorge de Frutos Sebastián76′
87′ Rubén Sobrino Pozuelo
Daniel Gómez Alcón60′
71′  75′, 90′ Manuel Javier Vallejo Galván
Hernâni Jorge Santos Fortes

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy.