• 5 .Valencia CF (3 pkt.)
  • 6 .CA Osasuna (3 pkt.)
  • 7 .Getafe CF (3 pkt.)
  • 8 .Cádiz CF (3 pkt.)

Liga hiszpańska - 1. kolejka Primera Division: Real Valladolid - Real Sociedad 1-1 (1-0)

W starciu 1. kolejki hiszpańskiej Primera Division, które rozegrane zostało 13 września, drużyna Realu Valladolid zremisowała z Realem Sociedad 1-1 (1-0). Mecz odbył się na Estadio Municipal José Zorrilla.

1. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-09-13 16:00 | Stadion: Estadio Municipal José Zorrilla | Arbiter: M. Melero López
Real Valladolid CF
Real Sociedad San Sebastián
1
1
Míchel 39'
Roberto López 60'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 32 pojedynki jedenastka Realu Sociedad wygrała 15 razy i zanotowała siedem porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Realu Valladolid w 39. minucie spotkania, gdy Míchel strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Sergi Guardiola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Míchelowi z Realu Valladolid. Była to 44. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Realu Valladolid.

W 51. minucie kartkę dostał Nacho Martínez, zawodnik gospodarzy.

Piłkarze Realu Sociedad nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 60. minucie wynik ustalił Roberto López.

Między 62. a 69. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Realu Valladolid i jedną drużynie przeciwnej. W 70. minucie Míchel został zastąpiony przez Kike Péreza. Między 70. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze Realu Sociedad: Barrenetxea, Roberto López, Alexander Isak, na ich miejsce weszli: Adnan Januzaj, Mikel Oyarzabal, Jon Bautista. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Óscara Plana, Walda Rubia zajęli: Pablo Hervías, Shon Weissman.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Aritz Elustondo Irribaria62′
51′ José Ignacio Martínez García
Andoni Gorosabel Espinosa
Javier Moyano Lujano
Diego Javier Llorente Ríos
69′ Joaquín Fernández Moreno
Aihen Muñoz Capellán
 39′ 44′ 70′ Miguel Angel Herrero Javaloyas
Ander Barrenetxea Muguruza78′
70′ Óscar Plano Pedreño
Roberto López Alcaide  60′ 78′
64′ 80′ Waldo Rubio Martín
Jérémy Demian Blasco
70′ Pablo Hervías Ruiz
Robin Le Normand
70′ Enrique Pérez Muñoz
Adnan Januzaj78′
80′ Shon Zalman Weissman
Robert Navarro Muñoz
José Luis Zalazar Martínez
Jon Bautista Orgilles79′

Julen Lobete Cienfuegos

Mikel Oyarzabal Ugarte78′

Zawodnicy Realu Valladolid dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.