• 5 .Atletico Madryt (29 pkt.)
  • 6 .Real Sociedad San Sebastián (29 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (28 pkt.)
  • 8 .Valencia Club de Futbol (28 pkt.)

Liga hiszpańska - 1. kolejka Primera Division: Real Club Deportivo Mallorca - SD Eibar 2-1 (1-0)

17 sierpnia na Iberostar Estadi w Palmie de Majorce odbył się pojedynek 1. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami RCD Mallorca i Eibaru. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem RCD Mallorca 2-1. Mecz obejrzało 14 517 widzów.

1. kolejka Hiszpania - Primera Division
2019-08-17 20:00 | Stadion: Iberostar Estadi | Widzów: 14517 | Arbiter: M. Melero López
Paulo Oliveira 57'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna RCD Mallorca wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy RCD Mallorca otworzyli wynik. W czwartej minucie Dani Rodríguez dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy zdobyciu bramki asystował Febas.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Joanowi Sastremu z RCD Mallorca. Była to 14. minuta starcia. W 32. minucie Gonzalo Escalante został zmieniony przez Edu Expósita. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny RCD Mallorca.

Dopiero w drugiej połowie Paulo Oliveira wywołał eksplozję radości wśród kibiców Eibaru , strzelając gola w 57. minucie pojedynku. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce RCD Mallorca doszło do zmiany. Álex Alegría wszedł za Ante Budimira.

W 72. minucie kartkę otrzymał Sergio Álvarez z zespołu gości. Trener RCD Mallorca postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Febasa i na pole gry wprowadził napastnika Aleksandara Trajkovskiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 75. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Eibaru Paulo Oliveira. W 76. minucie Sergi Enrich został zmieniony przez Quique Gonzáleza, a za Robera Correę wszedł na boisko Pablo De Blasis, co miało wzmocnić drużynę Eibaru. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joan Sastre na Xisca Camposa.

Od 87. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Eibaru i jedną drużynie przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Iván Ramis Barrios
14′ 86′ Joan Sastre Vanrell
Paulo André Rodrigues de Oliveira  57′ 75′ (samob.)
Martin Valjent
Álvaro Tejero Sacristán87′
74′ Aleix Febas Pérez
Sergio Álvarez Díaz72′
Iddrisu Baba Mohammed
Gonzalo Escalante32′
 4′ Daniel José Rodríguez Vázquez
Fabian Orellana87′
90′ Salvador Sevilla López
Sanchez Gil Pedro Leon
65′ Ante Budimir
Sergio Enrich Ametller76′
Lago Junior Wakalibille
Enrique García Martínez
Miquel Parera Pizá
Yoel Rodríguez Oterino
86′ Francisco Javier Campos Coll
Anaitz Arbilla Zabala
Francisco Gámez López
Pedro Bigas Rigo
Aleksandar Sedlar
Pablo Ezequiel De Blasis83′
65′ Alexander Alegría Moreno
Eduardo Expósito Jaén32′
Pablo Chavarría
Takashi Inui
74′ Aleksandar Trajkovski
Enrique González Casín76′

Piłkarze RCD Mallorca obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.