• 6 .CA Osasuna (3 pkt.)
  • 7 .Getafe CF (3 pkt.)
  • 8 .Cádiz CF (3 pkt.)

Liga hiszpańska - 1. kolejka Primera Division: Cádiz CF - CA Osasuna 0-2 (0-1)

12 września na Estadio Ramón de Carranza odbyło się spotkanie 1. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Cádizu i Osasuny. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Osasuny 2-0.

1. kolejka Hiszpania - Primera Division
2020-09-12 21:00 | Stadion: Estadio Ramón de Carranza | Arbiter: Isidro Díaz de Mera
Cádiz CF
CA Osasuna
0
2
Adrián 10'
Rubén García 79'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Osasuny wygrał aż pięć razy, zremisował raz, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Osasuny w 10. minucie spotkania, gdy Adrián strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Oier.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Davidowi Garcíi z Osasuny. Była to 35. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Osasuny.

Drugą połowę zespół Cádizu rozpoczął w zmienionym składzie, za Yanna Bodigera wszedł Filip Malbaszić. W 58. minucie arbiter przyznał kartkę Filipowi Malbasziciowi z drużyny gospodarzy.

W 64. minucie José Mari został zastąpiony przez Áleksa. Między 64. a 77. minutą, boisko opuścili piłkarze Cádizu: Marcos López, Salvi, Alvaro Negredo, na ich miejsce weszli: Jens Jønsson, Alejo, Anthony Lozano. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Iñiga Péreza, Adriána zajęli: Lucas Torró, Cardona. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Juan Cruz, zawodnik Osasuny.

Dopiero w drugiej połowie Rubén García wywołał eksplozję radości wśród kibiców Osasuny, zdobywając kolejną bramkę w 79. minucie starcia. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Lucas Torró.

W 85. minucie w jedenastce Osasuny doszło do zmiany. Kike Barja wszedł za Rubéna Garcíę. W doliczonym czasie gry kartką został ukarany Alejo, piłkarz gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Oier Sanjurjo Mate
64′ Marcos Mauro López Gutiérrez
Ignacio Vidal Miralles
Jorge Marcos Pombo Escobar
Rubén García Santos  79′ 85′
46′ Yann Yves Laurent Bodiger
Jon Moncayola Tollar
64′ José María Martín-Bejarano Serrano
Inigo Perez Soto71′
77′ Salvador Sánchez Ponce
Roberto Torres Morales
77′ Alvaro Negredo
Javier Martínez Calvo
77′ 90′ Iván Alejo Peralta
Aimar Oroz Huarte
Augusto Fernandez
Lucas Torró Marset71′
64′ Alejandro Fernández Iglesias
Enrique Barja Afonso85′
64′ Jens Jønsson
Marc Cardona Rovira75′
77′ Anthony Rubén Lozano Colón
Enric Gallego Puigsech
46′ 58′ Filip Malbaszić

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Osasuny w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.