• 6 .Sevilla FC (8 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (8 pkt.)
  • 8 .CA Osasuna (8 pkt.)

Levante UD - Sevilla FC 1-1 w 3. kolejce Primera Division

Sevilla FC nadal bez zwycięstwa w tym sezonie Primera Division. W wyjazdowym meczu 3. kolejki zespół z Andaluzji zremisował 1-1 z Levante i ma obecnie na swoim koncie raptem dwa punkty. Całe spotkanie w barwach Sewilli rozegrał Grzegorz Krychowiak.

Primera Division. Sprawdź wyniki, tabelę i statystyki - kliknij tutaj!

Sevilla, która w pierwszych dwóch kolejkach Primera Division, zdobyła tylko jeden punkt, wyszła na prowadzenie już w 12. minucie meczu z Levante. Steven N'Zonzi miał sporo miejsca przed polem karnym, zdecydował się oddać strzał i pokonał bramkarza gospodarzy - Rubena Martineza.

Drużyna Unaia Emery’ego, w której od pierwszej minuty zagrał Grzegorz Krychowiak, dominowała od początku meczu, ale do przerwy nie potrafiła strzelić drugiego gola niżej notowanym rywalom.

Levante, które długo nie potrafiło poważnie zagrozić ekipie z Sewilli, w drugiej połowie zaczęło atakować coraz śmielej. Defensywa gości nie wyglądała wcale przekonująco i wkrótce pod bramką ekipy z Sewilli zaczęło robić się gorąco.

W 50. minucie gospodarze byli bliscy wyrównania. Nabil Ghilas miał sporo miejsca i czasu przed bramką Beto, ale stracił głowę i uderzył bardzo niecelnie.

Dziesięć minut później Levante ponownie zaatakowało. Tym razem Victor Camarasa dośrodkował w pole karne, na bramkę uderzył Verza, piłka odbiła się jednak od poprzeczki. Wydawało się, że Sevillę uratuje szczęście, ale do futbolówki dopadł Camarasa i wpakował ją do siatki.

Niespełna kwadrans później Sevilla znowu była w opałach, ale kąśliwy strzał Jose Mariego sprzed pola karnego z najwyższym trudem obronił Beto. Do końca meczu wynik już się nie zmienił.

Levante UD - Sevilla FC 1-1 (0-1)