Levante UD - Atletico Madryt 1-1 w zaległym meczu 2. kolejki Primera Division

Atletico Madryt nie sprostało roli faworyta i zremisowało w wyjazdowej potyczce z Levante UD 1-1. Mimo straty dwóch punktów podopieczni Diego Simeone zachowują pozycję lidera Primera Division.

2. kolejka Hiszpania - Primera División
2021-02-17 19:00 | Stadion: Estadio Ciudad de Valencia | Arbiter: José Luis Munuera Montero
Levante UD
Atletico Madryt
1
1
E. Bardhi 17'
Marcos Llorente 37'

Faworytem spotkania byli goście, nie tylko z uwagi na fakt, że to oni otwierają obecnie tabelę La Liga. Niepokonani pozostają od 12 grudnia ubiegłego roku. A z 10 poprzednich potyczek triumfem zakończyli aż dziewięć.

Levante to jednak nieprzypadkowo półfinalista Pucharu Króla. Gospodarze postawili "Los Colchoneros" twarde warunki i zostali za to nagrodzeni punktem. Na zwycięstwo nad Atletico czekają już jednak od pięciu lat.

Ekipa Paco Lopeza otworzyła wynik spotkania w 18. minucie. Po szybkim ataku Jorge de Frutos obsłużył idealnym podaniem Enisa Bardhiego, a ten z 10 metrów precyzyjnym strzałem dopełnił formalności.

Madrytczycy wyrównali jeszcze przed przerwą, gdy w 37.minucie na uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Marcos Llorente. Piłka otarła się jeszcze o głowę jednego z defensorów Levante i kompletnie zaskoczyła zdezorientowanego Aitora.

W drugiej odsłonie przewaga wybrańców Diego Simeone była momentami olbrzymia, ale nie przełożyło się to na boiskowe profity. Za remis Atletico nie zapłaciło utratą posady lidera. Przewaga nad drugim Realem Madryt wynosi sześć punktów, nad trzecią Barceloną - już dziewięć.

Levante UD - Atletico Madryt 1-1 (1-1)

Bramki: 1-0 Bardhi (18.), 1-1 Llorente (37.)

Szime Vrsaljko46′
45′ 82′ Jorge de Frutos Sebastián
Marcos Llorente Moreno  37′
46′ Nemanja Radoja
. Saul Niguez26′
Mickaël Ramon Malsa
Yannick Carrasco66′
70′ José Luis Morales Nogales
Jorge Resurrecion Merodio Koke81′
81′ Roger Martí Salvador
Ángel Martín Correa81′
 17′ 86′ Enis Bardhi
Luis Suarez
Daniel Cárdenas Lindez
Ivo Grbić
Jorge Andújar Moreno Coke
Felipe Augusto de Almeida Monteiro
46′ Oscar Duarte
Renan Augusto Lodi dos Santos
Antonio García Aranda
Geoffrey Edwin Kondogbia46′ 51′
82′ Francisco Javier Hidalgo Gómez
Lucas Torreira Di Pascua81′
81′ Rúben Miguel Nunes Vezo
Victor Machin Perez Vitolo81′
Cheick Doukouré
Sergio Camello Pérez
86′ Rubén Rochina Naixes
João Félix Sequeira66′
70′ Daniel Gómez Alcón