Reklama

Reklama

  • 1 .Real Madryt (39 pkt.)
  • 2 .Sevilla FC (31 pkt.)
  • 3 .Real Betis Balompié (30 pkt.)
  • 4 .Atletico Madryt (29 pkt.)
  • 5 .Real Sociedad San Sebastián (29 pkt.)
  • 6 .Rayo Vallecano (24 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (23 pkt.)
  • 8 .Athletic Bilbao (20 pkt.)

La Liga dostanie 2,3 miliarda euro rocznie, Messi już podpisał z Barceloną

Javier Tebas, prezes Liga de Futbol Profesional, spodziewa się zwiększyć zyski ze sprzedaży praw telewizyjnych, dzięki nowej umowie na lata 2019-20, która ma być warta 2,3 miliarda euro rocznie.

Tebas powiedział na konferencji prasowej, że ma nadzieję podpisać nowa umowę do marca 2018 roku. Suma obejmowałaby prawa do transmisji krajowych, jak i międzynarodowych.

- Wierzę, że osiągniemy 2,3 miliarda euro - stwierdził.

Prezes La Liga odniósł się także do ewentualnej niepodległości Katalonii i potencjalnych kosztów tego wydarzenia.

- Znajdujemy się w samym środku problemu, który może mieć ogromny wpływ na wartość naszej konkurencyjności - mówił Tebas. W tym momencie w Primera Division występują trzy katalońskie drużyny, które po ogłoszeniu niepodległości, mogłyby odejść z rozgrywek: FC Barcelona, Espanyol Barcelona i Girona.

Reklama

Tebas w ostrych słowach wypowiedział się nie tylko o Paris Saint-Germain i Manchester City, które oskarża o "finansowy doping", ale także o FIFA i UEFA.

- Bardzo się martwię prywatnymi instytucjami takimi jak FIFA i UEFA, które podejmują decyzje bez konsultacji z ligami krajowymi - mówił prezesa La Liga.

Natomiast w kontekście PSG i MC dodał: - Ja nie sądzę, że one oszukują, ja wiem, że to robią.

Tebas przyznał także, iż Lionel Messi już podpisał nowy kontrakt z Barceloną, choć jeszcze ani piłkarz, ani klub tego nie potwierdzili.

- Messi podpisał nową umowę, przynajmniej tak mi zasugerowała Barcelona: kontrakty wchodzą w życie, kiedy się je podpisze, a nie kiedy klub to ogłosi - powiedział.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Primera Division

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje