Reklama

Reklama

  • 1 .Atletico Madryt (41 pkt.)
  • 2 .Real Madryt (37 pkt.)
  • 3 .FC Barcelona (34 pkt.)
  • 4 .Villarreal CF (32 pkt.)
  • 5 .Sevilla FC (30 pkt.)
  • 6 .Real Sociedad San Sebastián (30 pkt.)
  • 7 .Granada CF (27 pkt.)
  • 8 .Real Club Celta de Vigo (23 pkt.)

Koronawirus w piłce. Były piłkarz Celty Vigo Dovale: W Hiszpanii panuje wielki strach

"W Hiszpanii panuje wielki strach" - przyznał Antonio Dovale, były piłkarz Celty Vigo, który podjął pracę w aptece w rodzinnej La Corunii. Nie zdążył wrócić do swojego klubu w Tajlandii, bo na przeszkodzie stanęła pandemia koronawirusa.

Dovale, znany jako Toni, jest prawdziwym obieżyświatem. W ekstraklasie hiszpańskiej grał w Celcie Vigo i w Leganes, ponadto występował w USA, Indiach, na Cyprze i ostatnio w Tajlandii. Karierę piłkarską łączył ze studiami na wydziale farmacji, które ukończył cztery lata temu.

Reklama

"Moje walizki były spakowane, miałem wracać do Tajlandii, gdy nagle sytuacja się pogorszyła. Ok, pomyślałem, skorzystam z szansy i odbędę staż, na który nigdy nie miałem czasu, a przy okazji dołożę swoją cegiełkę w walce z koronawirusem" - powiedział Toni agencji AFP.

Obecnie Hiszpania jest drugim, po Włoszech, krajem z największą liczbą zmarłych na Covid-19. Ostatniej doby zanotowano aż 832 zgony, a łącznie - 5690. Zakażonych koronawirusem jest ponad 72 tys. osób.

"Sytuacja jest przerażająca. Boimy się my, pracujący z pacjentami, boją się ludzie, którzy przychodzą do apteki z pytaniami. Wiemy, że jesteśmy narażeni, ale właśnie takie chwile definiują nas jako ludzi. Brakuje podstawowych rzeczy: rękawiczek, termometrów, paracetamolu, żelu wodno-alkoholowego. Ta praca staje się drogą krzyżową" - podkreślił Toni.

Sam nie zaniedbuje formy i chce jak najszybciej po opanowaniu pandemii wrócić na boisko.

"Trenuję jak inni sportowcy. Wstaję o siódmej rano i biegam między meblami. A potem idę do apteki" - dodał lewoskrzydłowy, który 4 kwietnia będzie obchodzić 30. urodziny.

Na całym świecie koronawirusem jest zakażonych ponad 614 tys. osób. Zmarło ponad 28,4 tys.af/ krys/Dowiedz się więcej na temat: Toni Dovale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje