Reklama

Reklama

Juan Carlos Unzue cierpi na stwardnienie zanikowe boczne

Juan Carlos Unzue cierpi na nieuleczalną chorobę układu nerwowego ALS, czyli stwardnienie zanikowe boczne. 53-latek podzielił się tą wiadomością z mediami podczas specjalnej konferencji prasowej.

Unzue to były bramkarz między innymi Sevilli i Barcelony. Po zakończeniu kariery piłkarskiej został trenerem. W latach 2014-17 pełnił rolę asystenta Luisa Enrique w sztabie szkoleniowym "Dumy Katalonii".

Jego ostatnim miejsce pracy była Girona, w której pracował jako samodzielny trener do października 2019 roku, gdy klub postanowił go zwolnić.

Chciałoby się napisać, że 53-latka czeka teraz najważniejszy mecz - ten o życie. Staje on jednak do walki z chorobą, której jeszcze nikt nie zdołał pokonać. ALS to nieuleczalna, postępująca choroba układu nerwowego, która doprowadza do zaniku mięśni i utraty zdolności ruchowej w całym ciele, a w konsekwencji do całkowitego paraliżu.

Reklama

Hiszpan poznał diagnozę w lutym ubiegłego roku. W czwartek na specjalnej konferencji prasowej opowiedział o przebiegu choroby.

Na konferencji prasowej pojawili się przyjaciele 53-latka, a także prezydent FC Barcelona Josep Maria Bartomeu, który okazał mu pełne wsparcie, podobnie jak wiele innych klubów z Primera Division i znanych w hiszpańskim futbolu osobistości.

Unzue wytłumaczył, że zdecydował się na spotkanie z dziennikarzami, by w ten sposób spokojnie przekazać wiadomość o chorobie swoim znajomym, ale także zwrócić społeczną uwagę na ALS, schorzenie, które mimo rozwoju medycyny wciąż pozostaje nieuleczalne.

- ALS atakuje niesymetrycznie moje kończyny. Na dzisiaj nie ma lekarstwa, z wyjątkiem tabletek, które pomagają większości pacjentów opóźnić rozwój choroby - przyznał Unzue. - Postaram się z Fundacją Luzon poprawić jakość życia pacjentów z ALS. Będziemy walczyć o pozyskanie środków finansowych na badania, by znaleźć sposób na powstrzymanie tej choroby oraz w niedalekiej przyszłości trafić na rozwiązanie, które pozwoli wynaleźć lekarstwo - dodał.

Primera Division - wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

TB

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy