Reklama

Reklama

Johan Cruyff będzie miał ulicę swojego imienia w Katalonii

Legendarny piłkarz i trener, ikona Barcelony i reprezentacji Holandii, Johan Cruyff będzie miał ulicę swojego imienia w Katalonii. Imię "boskiego Johana" nosić będzie jedna z dróg w miejscowości Vallfogona de Riucorb koło Tarragony.

Holender, który był twórcą legendarnego barcelońskiego Dream-teamu, zmarł 24 marca w wieku 68 lat, przegrywając walkę z rakiem.

Władze Vallfogona de Riucorb postanowiły uczcić pamięć człowieka, który położył podwaliny pod dzisiejsze sukcesy Barcelony - symbolu katalońskiego sportu.

Oficjalna uroczystość nadania imienia Johana Cruyffa odbędzie się w piątek 9 września. Wezmą w niej udział członkowie rodziny Holendra i jego przyjaciele oraz inne osoby z nim związane.

Po odsłonięciu tablicy z nową nazwą ulicy odbędzie się także projekcja filmu z Cruyffem w roli głównej.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy