Reklama

Reklama

Hitowy mecz gigantów odwołany. Bezpieczeństwo zagrożone

Ze względów bezpieczeństwa odwołany został zaplanowany na sobotę na stadionie Bloomfield w Tel Awiwie piłkarski mecz towarzyski między Juventusem Turyn, którego bramkarzem jest Wojciech Szczęsny, z Atletico Madryt - poinformowali organizatorzy.

Jak napisano w komunikacie, powodem odwołania spotkania jest obawa o bezpieczeństwo zawodników i kibiców związana z sytuacją militarną po piątkowym ataku sił operacyjnych Izraela.

W ostrzale Strefy Gazy w piątek zginęło siedem osób. Operacja sił Izraela była wymierzona w Palestyński Islamski Dżihad, który od wtorku zapowiadał odwet za aresztowanie w poniedziałek w Dżeninie, na północy Zachodniego Brzegu, jego przywódcy w Strefie Gazy Bassama Saadiego.

Siły izraelskie przypuściły w piątek atak prewencyjny - wyjaśnił portal Times of Israel, a dziennik "Jeruslame Post" napisał, że Izrael "przejął inicjatywę".

Reklama

CZYTAJ TAKŻE: Juventus Turyn bezlitośnie zażartował z Ramseya

W piątkowej operacji pod kryptonimem "Wstający świt" zginął m.in. kolejny wysokiej rangi dowódca Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu Taisir al-Dżabari.

Zarówno Juventus, jak i Atletico przygotowują się do rozpoczęcia sezonu ligowego 2022/23. "Stara Dama" rozpocznie zmagania w Serie A 15 sierpnia spotkaniem z Sassuolo, a hiszpańska drużyna tego samego dnia zmierzy się na wyjeździe z Getafe.

 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL