• 6 .Real Sociedad San Sebastián (30 pkt.)
  • 7 .Granada CF (28 pkt.)
  • 8 .Real Betis Balompié (26 pkt.)

Hiszpanie tylko zremisowali z Francuzami

​Hiszpania zremisowała w Madrycie z Francją 1-1 (1-0) w meczu grupy I eliminacji piłkarskich mistrzostw świata.

Mistrzowie świata i Europy stracili pierwsze punkty w tych eliminacjach.

Już w pierwszym kwadransie spotkania kontuzji doznał Hiszpan David Silva. Pomocnik Manchesteru City zszedł z boiska z urazem mięśnia nogi i czekają go teraz badania, które określą, jak długo będzie musiał pauzować. Zastąpił go występujący również w ekstraklasie angielskiej Santi Cazorla.

W 25. minucie gola dla mistrzów świata strzelił obrońca Sergio Ramos. Kwadrans później rzutu karnego nie wykorzystał Cesc Fabregas - jego strzał obronił bramkarz Hugo Lloris. Wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron "Trójkolorowi" stworzyli sobie kilka szans na wyrównanie, ale nie potrafili wykorzystać żadnej z nich. Kiedy wydawało się, że Hiszpanie odniosą 25. z rzędu zwycięstwo w meczu eliminacyjnym, kibiców gospodarzy zasmucił Olivier Giroud. Napastnik Arsenalu Londyn, który kilka minut wcześniej zmienił Karima Benzemę, pokonał Ikera Casillasa głową w 94. minucie, po dośrodkowaniu Francka Ribery'ego.

Hiszpański bramkarz skapitulował po raz pierwszy od ok. 800 minut. Poprzednio wyciągał piłkę z siatki w pierwszym meczu na Euro 2012 z Włochami (1-1), kiedy lepszy od niego okazał się napastnik Udinese Antonio di Natale.

Hiszpania - Francja 1-1 (1-0)

Bramki - Sergio Ramos (25.) - Olivier Giroud (90.+4).

Hiszpania: Iker Casillas; Alvaro Arbeloa (50. Juanfran), Sergio Busquets, Sergio Ramos, Jordi Alba; Xabi Hernandez, Xabi Alonso, Andres Iniesta (75. Fernando Torres); David Silva (13. Santi Cazorla), Cesc Fabregas, Pedro Rodriguez.

Francja: Hugo Lloris; Mathieu Debuchy, Laurent Koscielny, Mamadou Sakho, Patrice Evra; Yohan Cabaye, Maxime Gonalons (57. Mathieu Valbuena), Blaise Matuidi; Jeremy Menez (68. Moussa Sissoko), Karim Benzema (88. Olivier Giroud), Franck Ribery.