• 6 .Sevilla FC (43 pkt.)
  • 7 .Valencia CF (40 pkt.)
  • 8 .Real Betis Balompié (39 pkt.)

Hiszpania: Betis Sewilla na remis z Deportivo Alaves

Betis Sewilla zremisował z Deportivo Alaves 1-1 (1-1) w niedzielnym meczu 24. kolejki Primera Division. Goście stracili szansę, by wskoczyć na czwarte miejsce w LaLiga kosztem innej ekipy ze stolicy Andaluzji, Sevilla FC.

Betis Sewilla przegrał dwa z trzech ostatnich meczów w LaLiga, tak samo jak Deportivo Alaves, które wypracowało jednak trzy punkty więcej od gospodarzy niedzielnego starcia. W razie zwycięstwa na Estadio Benito Villamarin Alaves mogło wskoczyć - kosztem Sevilla FC - na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Betis chciał zredukować stratę do przyjezdnych i włączyć się do walki o miejsce gwarantujące start w przyszłorocznej LM.

Pierwsza połowa przyniosła dwa trafienia, po jednym dla każdej ze stron. Prowadzenie dał Andaluzyjczykom Lo Celso, który w 15. minucie z bliska wykończył szybki wypad swojej ekipy i skorzystał z błędów rywali w obronie. Alaves ruszyło do walki i wyrównało w 28. minucie, gdy Maripan po stałym fragmencie gry wepchnął piłkę do bramki gospodarzy z dwóch metrów od linii końcowej boiska. Betis atakował, szukał okazji by wrócić na prowadzenie, ale przed przerwą nie dopiął swego.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a w 60. minucie meczu Pacheco wypuścił w polu karnym piłkę z rąk i omal nie podarował gola Betisowi. W odpowiedzi uderzał Maripan, ale Lopez złapał piłkę i zapobiegł utracie gola. Do końca spotkania obie ekipy starały się strzelić decydującą bramkę, ale żadnej ta sztuka się nie udała. Betis - Alaves 1-1.

W tabeli LaLiga Betis Sewilla jest ósmy, Deportivo Alaves plasuje się na miejscu szóstym. Andaluzyjczycy tracą do rywali zza miedzy cztery punkty, ich niedzieli rywale tylko jeden.

Dowiedz się więcej na temat: Primera Division | Betis Sewilla | Deportivo Alaves