Haniebne sceny w meczu Realu. Nie było cienia litości. Ogłoszono dożywotni zakaz

Jeden z kibiców, którzy doprowadzili do przerwania niedzielnego meczu Atletico - Real (1:1), został nazajutrz surowo ukarany. Otrzymał dożywotni zakaz stadionowy. Być może decyzja w tej sprawie byłaby łagodniejsza, gdyby nie fakt, że przy delikwencie znaleziono nóż. Trwa identyfikacja pozostałych agresorów. W drugiej połowie derbów Madrytu celem ich ataku stał się golkiper gości Thibaut Courtois.

Thibaut Courtois w rozmowie z arbitrem meczu Atletico - Real
Thibaut Courtois w rozmowie z arbitrem meczu Atletico - Real /AFP

Real Madryt nie zdołał zniwelować straty dzielącej go od Barcelony do jednego punktu. Zamiast triumfu w niedzielnych derbach stolicy, był tylko remis. Na obiekcie Atletico padł rezultat 1:1.

Goście objęli prowadzenie w 64. minucie za sprawą Edera Militao. Kilka chwil później kibicom "Los Colchoneros" nie spodobała się spontaniczna radość, jaką zademonstrował Thibaut CourtoisBelg szybko znalazł się na celowniku fanów zespołu gospodarzy.

Skandal w derbach Madrytu. Jeden z kiboli Atletico z dożywotnim zakazem stadionowym

W stronę golkipera poleciały z trybun niebezpieczne przedmioty, prawdopodobnie zapalniczki. Najpierw jedna, potem kolejne. Sytuacja zrobiła się napięta, arbiter natychmiast przerwał spotkanie.

Piłkarze Atletico i trener Diego Simeone próbowali negocjować z grupą agresywnych kibiców. Pertraktacje nie przyniosły jednak pożądanego rezultatu. Sędzia nakazał zawodnikom zejście do szatni.

Przerwa w grze trwała 20 minut. W tym czasie w telewizyjnych powtórkach pokazywano, co szybowało w kierunku belgijskiego bramkarza. Cześć mediów podała informację, że z trybun w stronę zawodnika rzucona została m.in... torba z fekaliami. Nie udało się tego oficjalnie potwierdzić.

W poniedziałek Atletico rozpoczęło identyfikację kibiców, którzy dopuścili się haniebnych zachowań. Jeden z nich już poniósł dotkliwe konsekwencje. Jak informuje "Relevo", otrzymał dożywotni zakaz stadionowy. To jednak nie koniec jego kłopotów. W momencie zatrzymania na stadionie miał przy sobie nóż. Sprawę bada policja.

Courtois to były zawodnik Atletico. Barw tego klubu bronił w latach 2011-14, sięgając po mistrzostwo Hiszpanii i krajowy puchar. Zagrał również w finale Ligi Mistrzów przeciwko... Realowi.

Końcowy rezultat meczu na Civitas Metropolitano ustalony został w szóstej minucie doliczonego czasu gry. Wyrównująca bramkę zdobył Angel Correa.

Real Valladolid CF - RCD Mallorca. Skrót meczu. WIDEO (Eleven Sports)/Eleven Sports/Eleven Sports