Reklama

Reklama

Grzegorz Krychowiak blisko transferu do Sevilli

Hiszpańska "Marca"poinformowała, że reprezentant Polski Grzegorz Krychowiak doszedł do porozumienia z Sevillą w sprawie indywidualnego kontraktu. Problemem w zmianie klubu może być kwota odstępnego - Stade Reims chce 7 milionów euro.

"Oferta czteroletniego kontraktu została zaakceptowana przez zawodnika. Czekamy teraz na obniżenie kwoty transferowej przez prezesa Reims. Siedem milionów to dużo za piłkarza, któremu kończy się kontrakt (za rok - przyp. red)" - stwierdził cytowany przez gazetę menedżer Krychowiaka Cezary Kucharski.

Według hiszpańskich mediów, Sevilla - piąty zespół poprzedniego sezonu, jest gotów zapłacić 4-5 mln euro za polskiego pomocnika, który w ostatnich rozgrywkach ligi francuskiej strzelił cztery bramki.

Już kilka tygodni temu 24-letni Krychowiak mówił, że nadszedł czas na zmianę otoczenia: "Czuję się na siłach, żeby odejść do silniejszego zespołu. Ale nie wykluczam też, że zostanę kolejny rok w Reims. Trudno mi powiedzieć, co się wydarzy. Miejmy nadzieję, że odpowiedź poznam jak najszybciej".

Reklama

Krychowiak wcześniej bronił barw innych francuskich drużyn: Girondins Bordeaux i Nantes.

Być może w sezonie 2014/15 w Primera Division wystąpi trzech polskich graczy: w kadrze beniaminka Deportivo La Coruna jest Cezary Wilk, do Elche wypożyczony został (z PSV Eindhoven) bramkarz Przemysław Tytoń, zaś na efekt rozmów między klubami czeka Krychowiak. Z kolei Bartłomiej Pawłowski odszedł z Malagi do Lechii Gdańsk.


Reklama

Reklama

Reklama