• 6 .Cádiz CF (15 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (14 pkt.)
  • 8 .Granada CF (14 pkt.)

Granada - Sevilla 1-2 w 1/8 finału Pucharu Króla

Sevilla z Grzegorzem Krychowiakiem wygrała na wyjeździe z Granadą 2-1 w pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu Króla.

Puchar Króla - zobacz wyniki, strzelców, składy i terminarz

Polski pomocnik Sevilli Grzegorz Krychowiak znalazł się w podstawowym składzie. W 41. minucie został ukarany żółtą kartką za faul.

Gospodarze mieli świetną okazję, aby objąć prowadzenie w 18. minucie - Eddy Silvestre miał przed sobą już tylko bramkarza, ale strzelił ponad bramką.

W 32. minucie goście wyprowadzili kontrę, Kevin Gameiro trafił w słupek, ale Gerard Deulofeu dobił piłkę do siatki.

W 53. minucie Gameiro wykorzystał koszmarną interwencję jednego z gospodarzy w polu karnym i z bliska wepchnął piłkę do bramki.

Siedem minut później dobrej okazji do zdobycia kontaktowego gola nie wykorzystał Jean-Sylvain Babin - był przed pustą bramką, ale nie sięgnął piłki. Po chwili znów gorąco było w polu karnym Sevilli, lecz tym razem spudłował Riki, choć miał sporo czasu i miejsca, aby przymierzyć z 13 metrów.

Dziesięć minut przed końcem dwie "setki" zmarnował Iago Aspas. Gospodarze próbowali przycisnąć, a Sevilla kontrowała. Za pierwszym razem Aspas z bliska trafił w bramkarza, a po chwili - także w sytuacji sam na sam - spudłował. Po raz trzeci stanął przed szansą w doliczonym czasie gry, lecz jego strzał obronił bramkarz Granady.

Tym razem niewykorzystana szansa zemściła się na Sevilli. Ismael Bangoura huknął z wolnego z 20 metrów, a piłka przeleciała obok muru i wpadła do bramki.

Rewanż 14 stycznia w Sewilli.

1/8 finału Pucharu Króla:

Granada - Sevilla 1-2 (0-1)

Zobacz raport meczowy

Dowiedz się więcej na temat: FC Sevilla | Grzegorz Krychowiak | Puchar Króla | Granada CF