• 6 .Rayo Vallecano (27 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (23 pkt.)
  • 8 .Valencia Club de Futbol (22 pkt.)

Granada CF - Real Madryt 1-0 w 22. kolejce Primera Division

W meczu 22. kolejki hiszpańskiej Primera Division Granada CF sensacyjnie wygrała z Realem Madryt 1-0. Zwycięski gol dla gospodarzy padł bo samobójczym trafieniu Cristiano Ronaldo. Granada wygrała z Realem chociaż nie oddała...ani jednego celnego strzału na bramkę Diego Lopeza.

Po dwóch efektownych ligowych zwycięstwach z rzędu nad Valencią (5-0) i Getafe (4-0) "Królewscy" byli zdecydowanym faworytem w konfrontacji z walczącą o utrzymanie w Primera Division Granadą.

Mistrzowie Hiszpanii nie potrafili jednak znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy gospodarzy. Pecha miał Cristiano Ronaldo. Nie dość, że Portugalczyk nie miał najlepszego dnia w defensywie, to jeszcze walnie przyczynił się do porażki swojej drużyny. W 22. minucie lider Realu pokonał...własnego bramkarza.

Wydawało się, że "Królewscy" ruszą do ataku i szybko wypracują sobie kilka okazji strzeleckich pod bramką Antonio Martineza. Tak się jednak nie stało. W sobotni wieczór piłkarzom Realu nie wychodziło praktycznie nic, o czym przekonaliśmy się w 84. minucie.

Martinez najpierw zatrzymał w sytuacji sam na sam Jose Callejona, do odbitej przez bramkarza piłki dopadł Karim Benzema, Francuz uderzył z kilku metrów i...nie trafił do pustej bramki.

Real mógł, a może nawet powinien kończyć ten mecz w dziesiątkę. W 67. minucie Luka Modrić popełnił faul taktyczny i zatrzymał piłkę ręką. Chorwat miał już na koncie żółtą kartkę i powinien ujrzeć kolejną, ale sędzia był łaskawy i oszczędził pomocnika "Królewskich".

Granada pokonała wielki Real, chociaż nie oddała ani jednego celnego strzału na bramkę Diego Lopeza. Dla ekipy z Madrytu to już piąta porażka w bieżącym sezonie.

Granada CF - Real Madryt 1-0 (1-0)

Bramka: 1-0 Cristiano Ronaldo (22. samobójcza).