• 6 .Rayo Vallecano (27 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (23 pkt.)
  • 8 .Valencia Club de Futbol (22 pkt.)

Gol Grzegorza Krychowiaka w derbach Sewilli

Grzegorz Krychowiak strzelił gola dla Sevilli w 1/8 finału Pucharu Króla. Jego drużyna pokonała Betis 2-0.

Puchar Króla - sprawdź wyniki i drabinkę

Derby Sewilli to jedne z najbardziej zaciętych meczów w Europie. Mówił o tym wielokrotnie Wojciech Kowalczyk, były napastnik m.in. Betisu. Gry w tym szczególnym meczu doświadczył też już Grzegorz Krychowiak, piłkarz Sevilli. W środę oba kluby znów się spotkały, tym razem w 1/8 finału Pucharu Króla.

I zdecydowanie lepiej od początku wyglądała drużyna Krychowiaka. Sevilla konstruowała składne akcje, a Betis z rzadka przedostawał się po jej bramkę. W 14. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Michael Krohn-Daehli, wdarł się w pole karne i uderzył obok bezradnego bramkarza gospodarzy.

Na 2-0 podwyższył rozgrywający świetny mecz Krychowiak. Polak najlepiej odnalazł się w ogromnym zamieszaniu pod bramką Daniela Gimeneza i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

Chwilę potem znów zapisał się w notesie sędziego. Po faulu na Joaquinie sędzia ukarał go żółtą kartką.

W 81. minucie arbiter podyktował rzut karny po faulu Timothee Kołodziejczaka. Do piłki podszedł kapitan gospodarzy Ruben Castro, ale przestrzelił! Ostatecznie Sevilla wygrała 2-0.

Rewanż zostanie rozegrany 12 stycznia o godz. 22.05.

Kolejny mecz ligowy Sevilla rozegra w sobotę, a jej przeciwnikiem będzie Athletic Bilbao.