Reklama

Reklama

Godin: Obrońcy nie kryją Messiego, tylko chcą robić z nim "selfie"

​Obrońca Atletico Madryt i reprezentacji Urugwaju Diego Godin stwierdził, że rywale Leo Messiego w lidze hiszpańskiej są bardziej zainteresowani zrobieniem sobie z gwiazdorem "selfie" niż powstrzymaniem go na boisku.

Primera Division. Wyniki, tabele i statystyki - kliknij tutaj!

Urugwaj zmierzył się z Argentyną w Copa America i przegrał z "Albicelestes" 0-1. Messi i spółka dotarli do finału turnieju rozgrywanego w Chile, ale tam musieli uznać wyższość gospodarzy, którzy pokonali ich po rzutach karnych.

Leo Messi na turnieju kilka razy błysnął, ale nie pokazał całego swojego kunsztu, do jakiego przyzwyczaił kibiców swoimi występami w Barcelonie. Zdaniem Diego Godina, Argentyńczyk w Copa America zmierzył się z lepszymi obrońcami niż wówczas, gdy gra w Primera Division.

Reklama

"W Ameryce Południowej jest zupełnie inaczej niż w Hiszpanii. Messi jest dużo lepiej pilnowany" - powiedział Urugwajczyk w rozmowie z telewizją Teledoce.

"Czasami żartujemy z kolegami z Atletico, że przeciwnicy przed meczem nie myślą o tym, jak zatrzymać Messiego, tylko skupiają się na tym, by zrobić sobie z nim ‘selfie’" - dodał Godin.

"W trakcie meczów reprezentacji Leo musi spotykać się z twardymi obrońcami. Poza tym w reprezentacji on musi cofać się znacznie głębiej niż w meczach Barcelony i ma przez to mniej miejsca, by zaprezentować swoją najlepszą grę" - ocenił obrońca Atletico.

"Poza tym, w Ameryce Południowej boiska są przygotowane inaczej niż w Europie. Tak więc o tym, że Messi nie prezentuje się w reprezentacji tak dobrze, jak w Barcelonie, decyduje wiele czynników" - zakończył Godin.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL