Reklama

Reklama

Giuliano Poser o zmianie diety Lionela Messiego: Sądzę, że płakał z frustracji

Giuliano Poser, który pomógł Lionelowi Messiemu uporać się z problemami żołądkowymi i mięśniowymi, przyznał, że as Barcelony miał duże problemy z przystosowaniem się do jego zaleceń. "Sądzę, że nawet płakał z frustracji" - powiedział włoski lekarz.

Kilka lat temu gwiazdor Barcelony miał problemy z układem trawienia. Zdarzało się, że wymiotował na boisku podczas meczu. Szukając pomocy trafił do włoskiego lekarza, specjalisty odżywiania w treningu sportowym oraz kinezjologa (nauka zajmująca się ruchem człowieka).

Mieszkający pod Wenecją Giuliano Poser pomógł Messiemu uporać się z nudnościami, a wykorzystując zasady kinezjologii pomógł wyeliminować problemy mięśniowe, które coraz bardziej dokuczały piłkarzowi.

Poser wyjawił, że Messiemu nie było łatwo na początku współpracy, gdy musiał zmienić swoje nawyki. "Sądzę, że nawet płakał z frustracji, ale teraz to akceptuje. Nie ma jedynej formuły w dziedzinie kinezjologii, ale dzięki badaniom możemy zobaczyć, jak dieta wpływa na każdy mięsień" - tłumaczył Poser.

Reklama

Włoski lekarz twierdzi, że wprowadził spore zmiany w diecie Messiego.

"Nie chodzi tylko o zmianę diety. Żyjemy w czasach, gdy żywność zawiera zbyt wiele zanieczyszczeń, które odbijają się na poziomie energii" - dowodził Poser.

Włoch podkreślił, że sama dieta nie czyni nikogo dobrym piłkarzem, ale pomaga w sportowej karierze. "Messi wciąż może być Messim, ale on chce utrzymać się na obecnym poziomie. Nie jest zadowolony z bycia jednym z dziesięciu najlepszych. On chce być numerem jeden" - tłumaczył lekarz.

Poser zachęca do stosowania ekologicznej żywności, świeżych owoców i warzyw, oliwy z pierwszego tłoczenia, jaj i świeżych ryb.

MZ

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL