• 6 .Real Betis Balompié (39 pkt.)
  • 7 .Villarreal CF (37 pkt.)
  • 8 .Athletic Bilbao (33 pkt.)

Getafe CF - Real Madryt 0-3 w 19. kolejce Primera Division

Real Madryt pokonał na wyjeździe Getafe CF 3-0 w pierwszym niedzielnym meczu 19. kolejki Primera Division.

"Królewscy" przez godzinę męczyli się z derbowym rywalem. Ostatecznie jednak zainkasowali trzy punkty.

W pierwszej połowie najlepszą okazję goście stworzyli sobie tuż przed przerwą. Strzał Toniego Kroosa zza pola karnego zatrzymał się jednak na poprzeczce.

Prowadzenie dla Realu uzyskał Cristiano Ronaldo w 63. minucie. Portugalczyk wykorzystał dogranie Karima Benzemy. Francuz przy linii końcowej ograł Nalda, a następnie wyłożył piłkę CR7, który z kilku metrów posłał ją do siatki.

Cztery minuty później "Królewscy" wygrywali już 2-0. Z lewej strony dośrodkował James Rodriguez, a będący w polu karnym Gareth Bale tylko dołożył zewnętrzną część stopy pokonując Jordiego Codinę.

Wynik spotkania ustalił Ronaldo, który celnie "główkował" po kolejnej dobrej centrze Jamesa. Gwiazda Realu strzelił w tym sezonie już 28 goli w Primera Division.

Gospodarze mogli zdobyć honorową bramkę, ale w 86. minucie piłka po strzale Alvara Garcii z pola karnego zatrzymała się na słupku.

Getafe CF - Real Madryt 0-3 (0-0)