• 6 .Real Betis Balompié (39 pkt.)
  • 7 .Villarreal CF (37 pkt.)
  • 8 .Granada CF (33 pkt.)

Getafe CF - FC Barcelona 2-5 w Primera Division

Piłkarze Barcelony pokonali Getafe 5-2 w wyjazdowym meczu 17. kolejki Primera Division. Mistrzowie Hiszpanii przegrywali 0-2 w 15. minucie, ale kapitalny występ zaliczył Pedro. Ustrzelił hat-tricka i wypracował dwie kolejne bramki. Barca odzyskała prowadzenie w tabeli.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Primera Division

Gospodarze rozpoczęli znakomicie. W 10. minucie Sergio Escudero wykorzystał znakomite podanie piętą Angela Lafity i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi Barcelony. Niespełna pięć minut później Pedro Leon dośrodkował z rzutu rożnego, a Lisandro Lopez celnie główkował z 7 metrów w róg bramki faworytów.

Barca długo nie potrafiła odpowiedzieć na zaskakujące ciosy gospodarzy, ale to ona schodziła na przerwę prowadząc! Pod nieobecność Lionela Messiego i Neymara liderem, który poprowadził zespół do zwycięstwa okazał się Pedro. Pomiędzy 34. a 43. minutą ustrzelił hat-tricka.

Najpierw wykorzystał świetne prostopadłe podanie Cesca Fabregasa i nie dał szans bramkarzowi. W 41. minucie dostał piłkę na lewym skrzydle, wpadł w pole karne, złamał do środka i huknął w okienko. Po chwili z lewej strony dośrodkował Jordi Alba, a pechowo wybita piłka przez jednego z gospodarzy trafiła pod nogi snajpera Barcy i błyskawicznie znalazła się w siatce.

W 60. minucie świetnej okazji do wyrównania nie wykorzystał Castro - spudłował z 10 metrów.

Osiem minut później Pedro idealnie dośrodkował z prawego skrzydła w kierunku dalszego słupka i zamykający akcję Fabregas nie miał problemów ze zdobyciem 4. gola dla Barcelony. Nie upłynęły trzy minuty, a Pedro wypracował kolejnego gola. Tym razem został powalony w polu karnym, a arbiter odgwizdał "jedenastkę". Pewnie zamienił ją na bramkę Fabregas.

Getafe CF - FC Barcelona 2-5 (2-3)