• 6 .Atletico Madryt (45 pkt.)
  • 7 .Valencia CF (42 pkt.)
  • 8 .Villarreal CF (38 pkt.)

Getafe CF - FC Barcelona 1-2 w 18. kolejce Primera Division

Getafe CF przegrało 1-2 z FC Barcelona w 18. kolejce Primera Division. "Duma Katalonii" umocniła się na pierwszej pozycji w lidze.

Primera Division: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Barca przed meczem otrzymała doskonałe nowiny. W meczu wicelidera z trzecią drużyną (czyli Atletico Madryt z Sevillą CF) padł remis, a piąty w tabeli Real Madryt przegrał 0-2 z Realem Sociedad. W tej sytuacji wygrana powiększała przewagę Barcy do pięciu punktów nad Atletico i dziesięciu nad Realem.

Mało brakowało, a i to spotkanie zaczęłoby się sensacyjnie. Jaime Mata skierował piłkę do bramki Barcelony, ale arbiter nie uznał gola. Jego zdaniem jeden z napastników Getafe dopuścił się przewinienia. Powtórki pokazały, że jego interpretacja była jednak wątpliwa i Getafe należała się bramka.

Chwilę później doszło do ostrego spięcia, wskutek którego żółtymi kartkami zostali ukarani Jordi Alba i Dimitri Foulquier.

Sytuację w 20. minucie uspokoił Lionel Messi. Argentyńczyk wpadł między dwóch obrońców i uderzył piłkę między nogami bramkarza. Ten w ostatniej chwili zdołał trącić ją piętą, ale do odbitej piłki znów dopadł Messi i tym razem skierował do pustej bramki.

Gdy na 2-0 podwyższył Luis Suarez, absolutnie cudownym uderzeniem z woleja sprzed pola karnego, wydawało się, że już jest po meczu. Nadzieję gospodarzom dał jednak ponownie Mata, który tym razem wykorzystał dokładne podanie na piąty metr i ponownie pokonał ter Stegena.

Serce do gardła podeszło wszystkim kibicom Barcy, gdy w drugiej połowie jeden z zawodników Getafe minął już bramkarza i miał przed sobą pustą bramkę, ale... spudłował. Gol jednak i tak nie zostałby uznany, bo sędzia po chwili odgwizdał spalonego.

Kwadrans przed końcem w sytuacji sam na sam z bramkarzem Getafe był Messi, lecz nie zdołał pokonać golkipera. Ostatecznie w drugiej połowie bramki nie padły i Barca dotrzymała prowadzenie do końca.

Getafe CF - FC Barcelona 1-2 (1-2)

Bramki: 0-1 Messi (20.), 0-2 Suarez (39.), 1-2 Mata (43.).